Haber Detayı
25 Ocak 2020 - Cumartesi 03:10
 
3 kişiyi kurtarma çalışmaları sürüyor
Bölge Haberi
3 kişiyi kurtarma çalışmaları sürüyor

Merkez üssü Sivrice olan 6,8'lik Elazığ depreminde Maden ilçesinin Gezin köyünde yıkılan 5 katlı binanın enkazındaki kurtarma çalışmaları devam ediyor.


Gezin köyünde yıkılan 5 katlı binanın enkazında kurtarılmayı bekleyen depremzedelere ulaşmak için kurtarma ekipleri tarafından çalışmalar titizlikle yürütülüyor.

 

Edinilen bilgilere göre, yıkılan binanın enkazında 3 kişinin olduğu öğrenildi. Aynı aileden 40 yaşlarındaki baba Meriç Dişli, anne Pınar Dişli ve 13 yaşlarındaki çocukları Miraç Dişli'nin kurtarılması için çalışmalar sürüyor.

 

Görgü tanıklarının verdiği bilgiye göre, enkaz altındaki depremzedelerin kurtarılması için seslenme çalışmasının yapıldığı ancak herhangi bir cevabın alınmadığı, enkaz çevresinin temizlenmesinin ardından tekrar seslenme çalışmasının yapılacağı bildirildi.

 

Saatler önce aynı binanın enkazından bir anne ve kızına ulaşıldığı belirtildi. Çöken 5 katlı binanın en üst katında ikamet eden Anne Maviye enkazdan sağ kurtarılırken, 30 yaşlarındaki kızı Dilek'in ise hayatını kaybettiği öğrenildi. (Ramazan Zeren/Cihat Altun-İLKHA)
 

Kaynak: () - İLKHA Editör: Ziya Bozkurt
Etiketler: 3, kişiyi, kurtarma, çalışmaları, sürüyor, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı