Haber Detayı
08 Ocak 2020 - Çarşamba 15:55
 
Adıyaman AK Parti’de Beklenen Ziyaret Gerçekleşti!
Yaşam Haberi
Adıyaman AK Parti’de Beklenen Ziyaret Gerçekleşti!

EKO GAP HABER-AK Parti teşkilatlarının ve tabanının günlerdir beklediği ziyaret gerçekleşti. AK Parti’nin teşkilatlardan sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Erkan Kandemir, beraberinde kalabalık bir heyet ile birlikte Adıyaman’a geldi.

 

Yaklaşan Genel Kongre öncesi Genel Başkan Yardımcısı Erkan Kandemir’in Adıyaman ziyaretine ilişkin Adıyaman siyasi kulislerinde,Kandemir'in teşkilatlar ile buluşmasına dikkat çekilerek “Adıyaman'ın MR’sini çekecek ona göre yol haritası şekillenecek” şeklinde yorumlandı.

 

Erkan KANDEMİR Genel Başkan Yardımcısı – Teşkilat Başkanı Metin BULUT Teşkilat Başkanlığı Doğu Anadolu Bölge Başkanı, Abdullah AĞRALI Teşkilat Başkanlığı Güneydoğu Anadolu Bölge Başkanı,Mahmut Sami MALLI Teşkilat Başkanlığı Doğu Anadolu Bölge Koordinatörü, Mahmut GÜRCAN Teşkilat Başkanlığı Doğu Anadolu Bölge Koordinatörü, Yusuf COŞKUN Teşkilat Başkanlığı Doğu Anadolu  Bölge Koordinatörü, Ertuğrul SOYSAL Teşkilat Başkanlığı Güneydoğu Anadolu Bölge Koordinatörü, Ejder AÇIKKAPI Teşkilat Başkanlığı Güneydoğu Anadolu Bölge Koordinatörü, Elazığ Milletvekili Zülfü Tolga Ağar,AK Parti Konya Milletvekili Abdullah Ağralıile birlikte Elazığ’dan Karayolu Adıyaman’a gelen  Genel Başkan Yardımcısı Erkan Kandemir’i, AK Parti Adıyaman Milletvekilleri Ahmet Aydın, Halil Fırat, Yakup Taş, Fatih Toprak, AK Parti teşkilat başkanları ve kalabalık bir partili gurup tarafından Nissibi Köprüsünde karşıladı.

 

Burada düzenlenen kahvaltı programının ardından Adıyaman'a hareket eden Genel Başkan Yardımcısı Kanedemir,beriberindeki heyet ve milletvekilleri ile birlikte Adıyaman programının ilk ziyaetini Kâhta ilçesine gerçekleştirdi.

AK Parti Kâhta İlçe binasında kalabalık bir partili grup tarafından karşılanan Genel Başkan Yarımcısı Kandemir,parti binasında partililerle bir araya geldi.

 

Burada partililere seslenen  Kandemir,Türkiye'nin zor zamanlar geçirdiğini,yaşnan tüm bu zorlu süreçlerin ardından  ülkede refah düzeyinin arttığını demokratikleşme, insan hakları ve özgürlüklerde tüm dünyaya örneklik teşkil eden bir ülke konumuna geldiğini belirterek,”Bizler dün kurulmuş bir parti değiliz kuşkusuz.18 yıl içersinde ilmek ilmek ördüğümüz bir hikâyeyi bugün Allah’a hamdolsun buralara getirmiş bir siyasi hareketiz. Bugüne kadar görev almış, mücadele etmiş tüm büyüklerimiz, ağabeylerimiz, ablalarımız bizim için değerli ve kıymetli. Bu dava yere düşmesin bayrak dalgalansın diye bedel ödeyerek mücadele verdiler. AK Parti her dönem bir yüzleşme ile bir sınama ile karşılaştı.Gün geldi Türkiye’nin en büyük partisini kapatmak için dava açtılar. Daha sonrasında türlü türlü şeyler atlattı. Vesayet her defasında geldi karanlık geceler yaşadık bazen. Bin şükür yaslandığımız şey rabbimizin inayeti kaderimize teslimi ve milletmezin bizimle ilgili beslediği muhabbeti sayesinde her seferinde galip geldik.17 Nisan’da askerle geldiler üzerimize. Hatırlayın bir e muhtırayı hatırlamışlardı. Sağlam durduk. Aradan vakit geçti Cumhurbaşkanlığı seçiminde bize seçtirmemek için Cumhurbaşkanını türlü türlü bahaneler ürettiler. Bu sefer yargı vesayeti ile geldiler. Yine milletimize koştuk. Başarlı olmayınca Türkiye büyüme hikâyesini devam ettirince bu sefer Gezi diye bir fitne attılar aramıza. Üç beş ağacı bahane ettiler Türkiye çınarını baltalamaya giriştiler. Fakat bilmiyorlardı ki gövdesi hasar alsa da Çınar’ı ayakta tutan kökleridir. O kökler yani bu milletin derin izzeti Allah’a hamdolsun o badireden çıkmamızı sağladı. Sonra 17-25’i 15 Temmuz. Sonra çukur eylemlerini hemen sonra sınırımızda kurulmak istenen terör devletini dışarıdan düğmeye basıp üzerimize bunların ekonomisini alt üst edelim de biri birilerine girsinler diyen planların ve projelerin hesabını yaptıkları o atakları tek tek savuşturduk. AK Parti hikâyesi Türkiye hikâyesi.15 Temmuz kararlılığı ile Tayyip Erdoğan arakasında muhabbetini, huzuru artırırken Partimizin 7.kongre süreci yaklaşıyor. Bu kongre sürecimizi içerde değil dışarıda vatandaşa derdimizi anlatacağız. Vatandaşımıza, milletimize davamızı anlatacağımız bir sürece girmemiz lazım. Cumhurbaşkanımız bana teşkilatlarımız bunu vatandaşa iyi anlatılıyorlar mı? Diye sorduğunda bizler, her defasında kendisine hiçbir endişeniz olmasın evelallah arkanızda çok sağlam kale gibi teşkilatlarımız var. Bugüne kadar biz başımıza gelen hadisleri teşkilatlarımızın gücü sayesinde atlattık ”şeklinde konuştu.

 

Genel Başkan Yardımcısı Kandemir, Kâhta ilçesindeki programın ardından Adıyaman’a geçti. Daha sonra Gölbaşı ilçesine geçecek olan Kandemir ve beraberindeki heyet, AK Parti teşkilatını ziyaretinin ardından annelerinin vefatı dolayısıyla eski AK Parti Milletvekili Mahmut Göksu, Esenler Belediye Başkanı Tevfik Göksu’ya taziye ziyaretinde bulunduktan sonra Besni ilçesine gidecek. Besni AK Parti Teşkilatının ziyaretinin ardından Şanlıurfa’ya geçecek olan Genel Başkan Yardımcısı Kandemir, hava yolu ile Anakara’ya dönecek.

Kaynak: (EGH) - EKO GAP HABER Editör: Ziya Bozkurt
Etiketler: Adıyaman, AK, Parti’de, Beklenen, Ziyaret, Gerçekleşti!,
Yorumlar
Haber Yazılımı