Haber Detayı
23 Mart 2020 - Pazartesi 17:24
 
Adıyaman'da borç yüzünden su kesilmeyecek
Bölge Haberi
Adıyaman'da borç yüzünden su kesilmeyecek

EKO GAP HABER-Koronavirüs tedbirlerine her gün bir yenisi ekleniyor.Türkiye'nin birçok ilinde olduğu gibi Adıyaman'da da konut abonelerinin birikmiş su borçlarının yüzünden yapılacak su kesintileri 1 ay ertelendi.

 

Adıyaman Belediyesinden yapılan açıklamada, koronavirüsle mücadele kapsamında alınan hijyen tedbirleri çerçevesinde su borcu olanların sularının 1 ahy süre ile kesilmeyeceği duyuruldu.

 

Daha öncede birçok alanda önemli karar alan Adıyaman Belediyesi aldığı son karar gereği, su faturası borcu olan vatandaşlar için su kesintisine gidilmeyeceği açıklandı. Yapılan açıklamada, “Borcundan dolayı suyu kesilecek olan konutların borçlarının 19 Nisan 2020 tarihine kadar 1 ay süreyle ertelenmesi kararını alındı” denildi.

 

Açıklamada,insan sağlığı açısından ciddi tehlike oluşturan koronavirüsten korunma tedbirleri kapsamında aldıkları kararın ivedi şekilde uygulamaya konulduğunu dile getirilerek,“Hijyenin en önemli husus olduğu şu günlerde vatandaşımızın mağdur olmaması için elimizden geleni yapıyoruz, yapmaya da devam edeceğiz” şeklinde ifade edildi.

Kaynak: (EGH) - EKO GAP HABER Editör: Ziya Bozkurt
Etiketler: Adıyaman'da, borç, yüzünden, su, kesilmeyecek, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı