Haber Detayı
23 Mayıs 2020 - Cumartesi 14:00
 
Adıyaman!da Sokağa çıkma yasağının ilk gününde yol kontrolü gerçekleştirildi
Yeni tip Coronavirus (Covid-19) salgını ile mücadele kapsamında 81 ilde 4 günlük sokağa çıkma yasağı gece yarısından itibaren başlamasının ardından Adıyaman şehir merkezinde araç kontrolleri yapılmaya başlandı.
Gündem Haberi
Adıyaman!da Sokağa çıkma yasağının ilk gününde yol kontrolü gerçekleştirildi

Arife güne ve Ramazan Bayramı boyunca 81 ilde uygulanacak olan 4 günlük sokağa çıkma yasağının ilk gününde Adıyamanda sessizlik hâkim olurken çalışma izin belgeleri ve seyahat izin belgeleri olan vatandaşlarsa yapılan kontrolden sonra yollarına devam etti.

 

İl Hıfzıssıhha Kurulunca Adıyaman birçok noktasında kontrol noktaları kuruldu. Kurulan bu kontrol noktalarında güvenlik ekipleri sıkı denetim yapmaya başladı.

Araç ve yaya kontrolü yapan güvenlik birimleri yasak kapsamı dışında olanların geçişine izin verirken kapsam dışında olanları zaman zaman uyardı ve gerekli gördüğü takdirde ise cezai işlem uyguladı.

Vatandaşların yoğun olarak kullandığı şehir merkezinde tek tük insanlar görülürken Arife günleri yürümekte zorlanılan caddelerse bomboş kaldı. Şehrin sessizliğinden faydalanan belediye ise temizlik ve ilaçlama çalışması yaptı.(İLKHA)

Kaynak: () - İLKHA Editör: Ziya Bozkurt
Etiketler: Adıyaman!da, Sokağa, çıkma, yasağının, ilk, gününde, yol, kontrolü, gerçekleştirildi,
Yorumlar
Haber Yazılımı