Haber Detayı
12 Şubat 2020 - Çarşamba 21:54
 
Adıyaman'da toplu iş sözleşmesi sevinci
Bölge Haberi
Adıyaman'da toplu iş sözleşmesi sevinci

EKO GAP HABER-Adıyaman Belediyesi ile Hak-İş Konfederasyonuna bağlı Hizmet İş Sendikası arasında toplu iş sözleşmesi imzalandı.

 

Adıyaman Belediyesi ile belediyede yetkili olan Hak-İş Konfederasyonu’na bağlı Hizmet İş Sendikası arasında 320 kadrolu işçi için sürdürülen toplu iş sözleşmesi görüşmeleri düzenlenen imza töreni ile tamamlandı.

 

Meclis Salonunda gerçekleştirilen ve Belediye Başkanı Dr. Süleyman Kılınç’ın ev sahipliğini yaptığı imza törenine, Hizmet-İş Sendikası Adıyaman Şube Başkanı Hasan Kılınç, Belediye Başkan Yardımcısı Şerif Ayaz, birim müdürleri, sendika yöneticileri ve işçiler katıldı.

 

Törende bir konuşma yapan Belediye Başkanı Süleyman Kılnç, yapılan anlaşmanın alın teri döken çalışma arkadaşlarına hayırlı olması dileyerek, “Belediyemizin bütçe imkanları doğrultusunda, işçilerimizi mağdur etmeyecek şekilde Hak-İş Konfederasyonu bağlı Hizmet-İş Sendikası ile toplu iş sözleşmesi imzaladık. Yaptığımız anlaşmanın mesai arkadaşlarımıza, belediyemize ve sendikamıza hayırlı olmasını diliyorum” şeklinde konuştu.

 

Hizmet-İş Sendikası Adıyaman Şube Başkanı Hasan Kılınç ise işçinin hakkını gözeten Belediye Başkanı Kılınç'a teşekkür etti.

 

Konuşmaların ardından taraflar sözleşmeyi imzaladı.

Kaynak: (EGH) - EKO GAP HABER Editör: Ziya Bozkurt
Etiketler: Adıyaman'da, toplu, iş, sözleşmesi, sevinci,
Yorumlar
Haber Yazılımı