Haber Detayı
22 Mayıs 2020 - Cuma 17:28
 
Adıyaman'da Zimem geleneği devam ediyor.
Bölge Haberi
Adıyaman'da Zimem geleneği devam ediyor.

EKO GAP HABER-Adıyaman'da bugünün veresiye defteri anlamını taşıyan, yardımlaşmanın, dayanışmanın, anlayışın tüm güzelliklerini içinde barındıran Zimem defteri geleneği yaşatılmaya devam ediyor.

 

Zimem geleneğinin yaşatılması amacıyla geçtiğimiz günlerde Adıyaman valiliğinin öncülüğünde başlatılan yardım kampanyasının ardından Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği Başkanı Ziya Duranay, Adıyaman Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürü Mehmet Şimşek ile mahalle bakkalları ve Fırınları ziyaret edilerek veresiye defterindeki mağdur vatandaşların borçları hesaplanarak ödendi.

 

Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği Başkanı Ziya Duranay,yapılan bu hayır faaliylerine katkı sağlayan Adıyaman Milletvekili Abdurrahman Tutdere'ye, Adıyaman Üniversitesi Rektörü Mehmet Turgut’ a, idari ve akademik personellerine, Güney Adıyaman ESKKK Başkanı Sırrı Dost’ ta  ve gönlü zengin tüm hayırseverlere teşekkür etti.

 

Duranay,"Kısa zamanda yapılan bu faaliyette yaşanan olumlu gelişmeler, bizlere büyük moral ve umut oldu. İlk etapta inşallah başardık. “Zimem Geleneği” inşallah bundan sonra da hayırseverlerimizin destekleriyle devam edecek. Gönlü zengin hayırseverlerimizin kampanyaya desteklerini bekliyoruz."

                          

Kaynak: (EGH) - EKO GAP HABER Editör: Ziya Bozkurt
Etiketler: Adıyaman'da, Zimem, geleneği, devam, ediyor.,
Yorumlar
Haber Yazılımı