Haber Detayı
31 Ocak 2020 - Cuma 11:12
 
Adıyaman Dünyanin 4.Büyük Fuarında Yerini Aldı
Kültür-Sanat Haberi
Adıyaman Dünyanin 4.Büyük Fuarında Yerini Aldı

EKO GAP HABER-Adıyaman,bu yıl 24.sü düzenlenecek olan Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı EMITT'te tarihi değerleri ve yöresel ürünleri ile yerini aldı.

 

Kutlu Sahabenin diyarı, kadim medeniyetler şehri, huzur ve hoşgörü kenti Adıyaman'da, Valilik öncülüğünde Adıyaman Belediye Başkanlığıyla güç birliği yaparak, İl Özel İdaresinin desteğiyle EMİTT fuarında stand açarak, ilin sahip olduğu zengin turizm potansiyelini uluslararası alanda kapsamlı bir şekilde tanıtmak amacıyla TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi 6.Holde yerini aldı. 

 

Fuara Adıyaman’dan Vali Yardımcısı Bedir Deveci, İl Özel İdare Genel Sekreteri Av. Sami Işık, İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü yetkilileri ile Adıyaman'daki turizm sektörü temsilcileri katıldı. 


Adıyaman standı görsel zenginliği ile EMİTT fuarında katılımcılardan büyük beğeni topladı. Adıyaman standına konulan tarihi ören yerlerinin maketleri ile Nemrut Dağı ve diğer tarihi mekânların fotoğrafları büyük ilgi gördü. Adıyaman için ayrılan stantta değişik dillerde hazırlanan tanıtım kitap ve broşürleri, Tanıtım CD'leri ve tanıtım afişleri çanta içerisinde hazırlanarak, gelen ziyaretçilere dağıtımı gerçekleştirildi. 


Fuarın birinci gününde Adıyaman Standını Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Turizm Sektörü Temsilcileri, Tur Operatörleri ile Seyahat Acentelerinin yetkilileri ve çok sayıda katılımcı ziyaret etti. 


Adıyaman standının ziyaret eden misafirleriyle yakından ilgilenen Vali Yardımcısı Bedir Deveci, ziyaretçilere Adıyaman Çiğköftesi ve meşhur Kervansaray Kahvesi ikram ederek, Adıyaman’ı tanıtıcı yayınlarından birer set armağan etti. 

Kaynak: (EGH) - EKO GAP HABER Editör: Ziya Bozkurt
Etiketler: Adıyaman, Dünyanin, 4.Büyük, Fuarında, Yerini, Aldı,
Yorumlar
Haber Yazılımı