Haber Detayı
29 Haziran 2020 - Pazartesi 18:30
 
Adıyaman Eğitim-Bir-Sen “Sapkınlık meşrulaştırılmaya çalışılmıştır”
Hafta sonu ÖSYM tarafından gerçekleştirilen Yükseköğretim Kurumları Sınavı (TYT)’nin ilk oturumunda, sapkınlığı destekleyen Mabel Matiz’in şiirinin soru olarak sorulmasına tepkiler çığ gibi büyüyor.
Bölge Haberi
Adıyaman Eğitim-Bir-Sen “Sapkınlık meşrulaştırılmaya çalışılmıştır”

Geçtiğimi yıllarda düzenlenen sapkınlık yürüyüşünde, taşıdığı mide bunaltıcı pankartlarla hatırlanan Mabel Matiz’in konu edildiği soruya tepki gösteren Memur-Sen Adıyaman İl Temsilcisi ve Eğitim Bir Sen Şube Başkanı Ali Deniz, YKS’de sorulan soru ile sapkınlığın meşrulaştırılmaya çalışıldığına vurgu yaptı.

 

Deniz, “Ülkemizin o kadar şairi, ozanı ve adam gibi sanatçısı varken, LGBT savunucusu birinin gençlerimizin geleceğini şekillendiren bir sınavda soru konusu yapılması hiçbir gerekçe ile izah edilemez. Soruyu hazırlayan zihniyet, bu sapkın anlayışı gençlerimizin zihninde meşrulaştırma gayretkeşliğine düşmüştür.” dedi.

 

“Ne yazık ki YKS’ye sapkınlık virüsü bulaşmıştır”

 

İstanbul Sözleşmesi’nin kirli ellerinin ÖSYM’ye kadar uzandığını belirten Deniz “ÖSYM Başkanlığı gereğini yapmalı, konu ile ilgili soruşturmayı ivedilikle başlatmalı ve sorumluları hesap vermelidir. Ne yazık ki YKS’ye sapkınlık virüsü bulaşmıştır.” ifadelerini kullandı.

 

İstanbul Sözleşmesi’nin feshedilmesi gerektiğine vurgu yapan Deniz, şunları söyledi:

 

“Ne toplumsal cinsiyet eşitliğini ne de onun kirli ve ahlaksız bulaşı olan eşcinselliği ve bütün bunların ideolojilerini Türkiye’nin yeni normali olarak asla kabul etmiyoruz. Bu zokayı YKS sorusu şeklinde yutturmaya çalışan ÖSYM Başkanlığını kınıyoruz. Ülkemizde ahlaksızlığı meşrulaştırmaya çalışan İstanbul Sözleşmesi derhal feshedilmeli ve LGBT faaliyetleri acilen durdurulmalıdır.”

 

Sorunun sorulduğu zamana dikkat çeken Deniz, sapkınlık yürüyüşünün yapıldığı günlerde sorulmuş olması, yaşanan rezilliğin bir tesadüf veya ihmal olmadığını gösterdiğini ifade etti.” dedi. (İLKHA)

Kaynak: () - İLKHA Editör: Ziya Bozkurt
Etiketler: Adıyaman, Eğitim-Bir-Sen, “Sapkınlık, meşrulaştırılmaya, çalışılmıştır”,
Yorumlar
Haber Yazılımı