Haber Detayı
12 Şubat 2020 - Çarşamba 10:08
 
Adıyaman İl Müftülüğü engelli öğrencilerle bir araya geldi
Bölge Haberi
Adıyaman İl Müftülüğü engelli öğrencilerle bir araya geldi

Adıyaman İl Müftülüğü Engelli Koordinatörlüğü tarafından Altınşehir Gençlik Merkezi'nde düzenlenen programla, engelli üniversite öğrencileriyle müftülük personeli bir araya geldi.


Programa Adıyaman İl Müftüsü Mehmet Taşçı, engelli dernek başkanları, üniversitede öğrenim gören engelli öğrenciler ve Altınşehir Gençlik Merkezi gönüllüleri katıldı.

 

Programda, üniversitede okuyan engelli öğrencilerle tanışmanın yanı sıra müftülüğün engelli vatandaşlara yönelik yaptığı çalışmalar anlatıldı.

 

Günün anlam ve önemine binaen konuşma yapan İl Müftüsü Mehmet Taşçı "Engel denilince biz asıl engelin hakkı görmeyen gözlerde, hakkı anlamayan kalplerde ve gönüllerde, hepsinden öte asıl engelin hakkı ve doğruyu söyleyemeyen dillerde olduğuna inanan insanlarız. Asıl engel bize bu hayatı bahşeden yüce yaratıcının rızası doğrultusunda yaşamamak olduğuna inanıyoruz." dedi.

 

"Bedenimizin belki bir uzvunu kaybetmiş olabiliriz ama Allah'ın bizleri yaratma gayesi ve doğrultusunda yaşadığımız anda işte o bize engel gibi gözüken o eksiğimizin bizim için bir nimet olduğunu hem bu dünyada hem de ahirette müşahede edeceğiz." diyen Taşçı, "Engelli kardeşlerimizi hasta asrımızın birer Abdullah ibn-i Mektum'u olarak görüyorum. Peygamber Efendimizin Bilal-i Habeşi'den sonraki müezzini olan Abdullah ibn-i Ümmü Mektum'un temsilcileri olarak görüyorum." ifadelerini kullandı.

 

Programda 7 haftalık Braille alfabesi kursunu başarı ile bitiren din görevlileri ve Kur'an kursu öğreticilerine il Müftüsü Mehmet Taşçı tarafından Braille sertifikası takdim edildi. Altınşehir Gençlik merkezi tarafından ikramda bulunuldu. (Cemil Özdaş- İLKHA)
 

Kaynak: () - İLKHA Editör: Ziya Bozkurt
Etiketler: Adıyaman, İl, Müftülüğü, engelli, öğrencilerle, bir, araya, geldi, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı