Haber Detayı
26 Mart 2020 - Perşembe 14:48
 
Adıyaman'ın Dört Bir Yanı Dezenfekte Ediliyor
Bölge Haberi
Adıyaman'ın Dört Bir Yanı Dezenfekte Ediliyor

EKO GAP HABER-Adıyaman Belediyesi tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgını ile mücadele etmek amacıyla şehrin dört bir tarafında dezenfekte çalışması gerçekleştiriyor.

 

Adıyaman Belediyesi koronavirüs (COVID-19)tedbirleri kapsamında dezenfekte işlemlerini aralıksız sürdürüyor.

 

Adıyaman Belediyesi ekipleri toplu taşıma araçları, meslek grubu siteleri, ATM’ler, yol,toplu taşıma araçları,duraklar, kamu binaları,otogar, taziye evleri, ibadethaneler, parklar, çocuk oyun grupları, çöp kutuları ve konteynırlar gibi risk teşkil eden yoğun kullanım alanlarını köpüklü su ile yıkayarak dezenfekte çalışması gerçekleştiriyor.

 

 

Halkın sağlığının kendileri için çok önemli olduğunu,kent genelinde bulaşıcı hastalıklara karşı tüm tedbirlerin harfiyen yerine getirildiğini dile getiren Adıyaman Belediye Başkanı Dr.Süleyman Kılınç,‪koronavirüsün alınacak tedbirlerden daha güçlü olmadığını söyledi.

 

Vatandaşlardan kişisel hijyenlerine dikkat ederek, zorunlu olmadıkça evden çıkmamalarını isteyen Başkan Kılınç, Belediyenin aldığı tedbirler kadar vatandaşların alacağı tedbirlerin önemine de dikkat çekerek sözlerini şöyle sürdürdü;

 

“Adıyaman Belediyesi olarak paniğe kapılmadan alınması gereken tüm önlemleri alıyoruz. Toplu taşıma araçları, meslek grubu siteleri, ATM’ler, duraklar, otogar, taziye evleri, ibadethaneler, parklar, çocuk oyun grupları, çöp kutuları ve konteynırlar gibi risk teşkil eden her alan ekiplerimiz tarafından dezenfekte edildi ve edilmeye de devam edilecek. Ancak belediyemizin adlığı tedbirler kadar, halkımızın alacağı tedbirlerde bu virüsün yayılmasında oldukça etkili. Vatandaşlarımız, Sağlık Bakanlığımızın uyarılarını dikkate alıp, o şekilde hareket etmeli. Özellikle evden çıkmamaları konusuna ciddiyetle uymalılar. Bunun yanında kişisel temizliğe de çok önem vermeliler. İnşallah biraz daha sabredip, bu salgını en az zararla atlatacağız” diye konuştu.

Kaynak: (EGH) - EKO GAP HABER Editör: Ziya Bozkurt
Etiketler: Adıyaman'ın, Dört, Bir, Yanı, Dezenfekte, Ediliyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı