Haber Detayı
08 Ekim 2019 - Salı 19:08
 
Adıyaman İstanbul'da Tanıtılmaya Hazırlanıyor
Kültür ve Sanat Haberi
Adıyaman İstanbul'da Tanıtılmaya Hazırlanıyor

EKO GAP HABER-Merkezi İstanbul’da bulunan Adıyaman Dernekler Federasyonunun (ADIFED)’in organizatörlüğünde 21-24Kasım 2019 tarihleri arasında İstanbul Yenikapı’da  yapılacak Tanıtım Günleri toplantısı Adıyaman Valisi Aykut Pekmez Başkanlığında gerçekleştrildi.

 

Kommagene kültürünün eşsiz hoşgörüsüne tanıklık eden Adıyaman’ın sahip olduğu yerel dinamikleri harekete geçirmek amacıyla merkezi İstanbul’da bulunan Adıyaman Dernekler Federasyonunun (ADIFED)’in organizatörlüğünde 21-24Kasım 2019 tarihleri arasında İstanbul Yenikapı’da  yapılacak Tanıtım Günleri toplantısı Adıyaman Valisi Aykut Pekmez Başkanlığında gerçekleştrildi.

 

Toplantıya, Belediye Başkanı Süleyman Kılınç, Adıyaman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Turgut, Vali Yardımcısı Ayhan Akpay, İlçe Kaymakamları, İlçe Belediye Başkanları, bazı kurum amirleri, Adıyaman Dernekler Federasyonu ve Adıyamanlılar Vakfının Yöneticileri ile STK Başkanları katıldı.

 

Gerçekleşen toplantıda, Adıyaman Dernekler Federasyonu Genel Sekreteri Orhan Karaman tarafından gerçekleştirilecek etkinlik ve stant düzenlemeleri ile ilgili bir sunum yapıldı. 

 
Adıyaman sahip olduğu tüm değerlerin bir bütün olarak tanıtılması amacıyla Adıyaman Dernekler Federasyonu organizasyonunda İstanbul Yenikapı’da düzenlenecek olan tanıtım günlerine Valiliğin ve diğer kurumların katılımcı olarak stant açacaklarını dile getiren Vali Aykut Pekmez, “Adıyaman’ın tanıtımına dönük bu tür organizasyonları önemsiyoruz.Tanıtım günlerinin başlayacağı ilk günden son güne kadar farklı etkinliklerle ilimizi en iyi şekilde tanıtarak, Adıyaman’ın bağrındaki güzellikleri medeniyetlerin beşiği İstanbul'daki hemşerilerimizle ve İstanbullularla paylaşacağız”dedi. 
Kaynak: (EGH) - EKO GAP HABER Editör: Ziya Bozkurt
Etiketler: Adıyaman, İstanbul'da, Tanıtılmaya, Hazırlanıyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı