Haber Detayı
14 Şubat 2020 - Cuma 17:04
 
Adıyaman Kalkınma Stratejisi ve Eylem Planı Toplantısı Yapıldı.
Bölge Haberi
Adıyaman Kalkınma Stratejisi ve Eylem Planı Toplantısı Yapıldı.

EKO GAP HABER-Adıyaman Kalkınma Stratejisi ve Eylem Planı Toplantısı Vali Aykut Pekmez Başkanlığında Valilik Toplantı Salonunda gerçekleştirildi.

 

Sürdürülebilir kalkınma anlayışı ile Adıyaman’ın istihdam, üretim ve ihracat kapasitesinin geliştirilmesi ve sosyo-ekonomik alanlarda iyileşmenin sağlanması amacıyla 30 Aralık 20109 tarihinde yapılan “Adıyaman Kalkınma Stratejisi ve Eylem Planı Çalıştayı” sonucunda yapılan araştırmayı değerlendirmek, yerel paydaş ve kurum ve kuruluşları bilgilendirmek amacıyla Adıyaman Kalkınma Stratejisi ve Eylem Planı Toplantısı Yapıldı.

 

İpekyolu Kalkınma Ajansının (İKA) koordinesinde düzenlenen toplantıda  WYG Türkiye Genel Müdür Yardımcısı Serdar Kabukçuoğlu, Adıyaman ilinin potansiyelini ortaya koymaya yönelik yapılan anket ve saha çalışmaları ile sosyo-ekonomik analiz sonuçlarını değerlendirdi. 

 

Toplantıya Kamu, özel sektör ve sivil toplum kuruluşlarının bir araya gelerek geniş bir yelpazede karşılıklı görüş alışverişinin yapıldığı toplantıya Belediye Başkanı Süleyman Kılınç, Adıyaman Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Fatih Doğanoğlu, İl Jandarma Komutanı Albay Ercan Atasoy, İl Emniyet Müdürü İbrahim Ergüder, İKA Genel Sekreteri Burhan Akyılmaz, kamu ve STK temsilcileri katıldı.


  
İpekyolu Kalkınma Ajansının (İKA) koordinesinde gerçekleşen toplantıda 

Kaynak: (EGH) - EKO GAP HABER Editör: Ziya Bozkurt
Etiketler: Adıyaman, Kalkınma, Stratejisi, ve, Eylem, Planı, Toplantısı, Yapıldı.,
Yorumlar
Haber Yazılımı