Haber Detayı
09 Ekim 2019 - Çarşamba 16:19
 
Adıyaman Tanıtım Günleri Basın Bilgilendirme Toplantısı Yapıldı
Gündem Haberi
Adıyaman Tanıtım Günleri Basın Bilgilendirme Toplantısı Yapıldı

EKO GAP HABER-İstanbul’da  21-24 Kasım 2019 tarihleri arasında Adıyaman Dernekler Federasyonunun (ADIFED)’in organizatörlüğünde İstanbul Yenikapı’da  yapılacak Adıyaman Tanıtım Günlerine  ilişkin basın bilgilendirme toplantısı gerçekleştirildi.

 

Adıyaman Valisi Aykut Pekmez başkanlığında  yapılan hazırlık toplantılarının ardından "Adıyaman Tanıtım Günleri" için yapılan son hazırlıkların basına duyurulması amacıyla Adıyaman Dernekler Federasyonu ve  Adıyamanlılar Vakfı Yöneticileri,Adıyaman merkez ve ilçelerde görev yapan basın mensupları katılımında bilgilendirme toplantısı düzenlendi. 


Adıyaman TPAO Sosyal Tesislerinde  gerçekleşen kahvaltılı Basın Bilgilendirme toplantısında konuşan Adıyaman Dernekleri Federasyonu (ADIFED) Hüseyin Sevinçtekin, Adıyamanlılar Vakfı Başkan Yardımcısı Hamza Taşan, Adıyaman Dernekler Federasyonu (ADIFED)  Genel Sekreteri Orhan Karaman,geçtiğimiz yıl yapılan tanıtım günlerinin organizasyonuna ilişkin artı ve eksilerine işaret ederek bu yıl   21-24 Kasım 2019 tarihleri arasında İsanbul Yeni Kapı’da gerçekleştrilecek tanıtım günlerinin organizasyonuna ilşkin bilgilendirmede bulundular.


Tanıtım günlerinin Adıyaman için önemine değinen Başkan Sevinçtekin,Vali Aykut Pekmez başkanlığında gerçekleşen hazırlık toplatısının ardından bilgilendirme ve istişare toplatılarının ikincisini basın mensupları ile gerçekleştirdiklerini belirterek istişare toplatılarının STK’la devam edeceğini ifade etti.

 

Tek gayelerinin Adıyaman'ın tanıtımı olduğunu dile getiren Başkan Sevinçtekin, "Adıyaman Tanıtım Günlerini düzenlemek, sadece İstanbul'daki vakıfların, derneklerin, federasyonların görevi olmamalıdır. Adıyaman kültürünü tanıtmak, Adıyaman turizmini Türkiye ve Dünya'ya tanıtmak için herkesin elinden geleni yapması gerekir. " dedi.

 

Adıyaman en iyi şekilde tanıtılması için resmi,özel sektör tüm kurum ve kuruluşların elini taşın altına koyması gerektiğini belirten Sevinçtekin, basının tanıtımdaki rölünün önemine işaret ederek organizasyonda yer alan dernek ve fedarasyonların imkanları ölçüsünde yeteri kadar basın mensubunu İstanbul’da konuk edeceğini belirterek basın mensuplarından ve kuruluşlarından bu konuda destek istedi.

 

Tanıtımda medyanın önemli bir yerinin olduğunu dile getiren Sevinç, "Geçen sene İstanbul'da bu önemli toplantıyı iki STK olarak gerçekleştirdik. Adıyaman'daki bütün kurumlardan buna dair ciddi bir destek alamadık. Bütün eksikliklerimizle birlikte, tanıtım için elimizden geleni yaptık. Adıyaman olarak ilk üçe girdik. 600 bin katılımcı ziyaret etti stantlarımızı. Basın mensupları olmadan bu başarıyı elde edemezdik." ifadelerini kullandı.

 

Toplantı,basın mensuplarının tanıtım günlerinin organizasyonu ve içeriğine ilşkin görüş ve düşüncelerini aktarmasıyla son buldu.

Kaynak: (EGH) - EKO GAP HABER Editör: Ziya Bozkurt
Etiketler: Adıyaman, Tanıtım, Günleri, Basın, Bilgilendirme, Toplantısı, Yapıldı,
Yorumlar
Haber Yazılımı