Haber Detayı
30 Haziran 2020 - Salı 01:18
 
Adıyaman Tütünü, Ankara ve Türkiye Gündeminde
Bölge Haberi
Adıyaman Tütünü, Ankara ve Türkiye Gündeminde

EKO GAP HABER-AK Parti Merkez Disiplin Kurulu Başkanı ve Adıyaman Milletvekili Ahmet Aydın, milletvekilleri Yakup Taş, İ.Halil Fırat ve Adıyaman’dan giden bazı Ziraat Oda Başkanları ile birlikte Tütün ve Alkol Piyasası Düzenleme Kurumu ve Kurulu Başkanı Yüksel Denli ile görüşerek sarmalık tütünü yasal hale getirecek düzenleme konusunda istişarede bulundu.


AK Parti Merkez Disiplin  Kurulu Başkanı ve Adıyaman Milletvekili Ahmet Aydın, milletvekilleri Yakup Taş, İ.Halil Fırat ile birlikte son günlerde CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve CHP Adıyaman Milletvekili Abdurrahman Tutdere tarafından gündeme getirilen sarmalık tütünün yasal hale getirecek yönetmelik düzenlemesi ile ilgili Tütün ve Alkol Piyasası Düzenleme Kurumu ve Kurulu Başkanı Yüksel Denli ile görüştü.


Milletvekili heyetine Adıyaman'dan giden Adıyaman Ziraat Odası Başkanı Salih Şahan,  Kâhta Ziraat Odası Başkanı Fatin Rüştü Zorlu Turanlı ve Çelikhan Ziraat Odası Başkanı Abdurrahman Kaya eşlik etti.


Ziyaretinin ardından sosyal medya hesabında açıklamada bulunan Aydın, ”Milletvekili arkadaşlarımız, Adıyaman, Kâhta ve Çelikhan Ziraat Oda başkanlarımızla birlikte Tütün Kurumunu ziyaret ettik. Başkan Yüksel Denli vd. ilgililerle sarmalık tütünü yasal hale getirecek yönetmelik ile üreticimizin lehine yapılabilecek düzenlemeleri istişare ettik ”dedi.

 

Kaynak: (EGH) - EKO GAP HABER Editör: Ziya Bozkurt
Etiketler: Adıyaman, Tütünü,, Ankara, ve, Türkiye, Gündeminde,
Yorumlar
Haber Yazılımı