Haber Detayı
10 Mart 2020 - Salı 12:09
 
Adıyaman Üniversitesinde İlk Kez Online Sınav Uygulaması Yapıldı
Eğitim Haberi
Adıyaman Üniversitesinde İlk Kez Online Sınav Uygulaması Yapıldı

EKO GAP HABER-Uzaktan Eğitim Merkezi’nde verilen Türk Dili ve Bilgi Teknolojileri derslerinin online olarak yapılmasına Adıyaman Üniversitesi Senatosu tarafından karar verildi.

 

Alınan karar ile birlikte teknolojiden her alanda yararlanmak ve bu konuda hizmet etmek adına Adıyaman Üniversitesinde ilk kez online sınav uygulamasına geçilmiş oldu.

 

Konuyla ilgili açıklama yapan Adıyaman Üniversitesi Bilgi İşlem Daire Başkanı Öğr. Gör. Ferdi Doğan, “Adıyaman Üniversitesi her geçen gün yeni bir bakış açısıyla çağımızın gereklerine ayak uydurmak için yeni adımlar atmaya devam ediyor. Uzun zamandır Online Sınav Uygulamasının altyapı çalışmalarını tamamlamak için UZEM Müdür Yardımcımız Öğr. Gör. Ersan Yazan ve ekibimizle çalışıyorduk. Bu kapsamda, ihtiyaç duyduğumuz sınav modülünün kurulumunu da tamamladık. Artık öğrencilerimiz alms.adiyaman.edu.tr adresi üzerinden kullanıcı adlarını ve şifrelerini girerek sisteme giriş yapabilmektedir. Öğrencilerimizin sıkıntı yaşamaması için hazırlanan online sınav dokümanına http://uzem.adiyaman.edu.tr/TR/Duyurular/2020/03/08/Online-Sinav-Yardim-Dokumani adresinden ulaşabileceklerdir. Her iki dersin sınavı için başlangıç tarih ve saati 09.03.2020 Pazartesi saat 08:00, bitiş tarih ve saati ise 13.03.2020 Cuma saat 17:00'dır. Öğrencilerimiz bu tarihler arasında istedikleri gün ve saatte http://alms.adiyaman.edu.tr/ adresinden kullanıcı adı ve şifreleri ile sisteme giriş yaparak sınav sorularını cevaplayabileceklerdir.” diye konuştu.

Kaynak: (EGH) - EKO GAP HABER Editör: Ziya Bozkurt
Etiketler: Adıyaman, Üniversitesinde, İlk, Kez, Online, Sınav, Uygulaması, Yapıldı,
Yorumlar
Haber Yazılımı