Haber Detayı
22 Mart 2020 - Pazar 19:24
 
Adıyaman Valiliğince 'Vefa Sosyal Destek Grubu' oluşturuldu
Bölge Haberi
Adıyaman Valiliğince 'Vefa Sosyal Destek Grubu' oluşturuldu

EKO GAP HABER-Adıyaman Valiliği,yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında 65 yaş ve üstü kişiler ile bazı kronik rahatsızlıklara sahip vatandaşların sokağa çıkmalarının sınırlandırılmasının ardından oluşturulan " Vefa Sosyal Destek Grubu" 65 yaş ve üstü ile kronik hastalıkları bulunan vatandaşların ihtiyaçlarını karşılayarak evlerine kadar götürüyor.

 

Adıyaman’da sokağa çıkma yasağı getirilen yaşlı ve yalnız yaşayan Zeynep Karaman'ın (70) ihtiyaçları, polis ekipleri tarafından karşılandı.

 

İçişleri Bakanlığı tarafından koronavirüse karşı alınan önlemler kapsamında 65 yaş üzeri ve kronik hastalığı bulunanlara yönelik yapılan sokağa çıkma yasağı sonrası bu kişilerin ihtiyaçlarının karşılanması için Vefa Sosyal Destek Grubu oluşturuldu. Adıyaman'ın Karapınar Mahallesi'nde yalnız yaşayan Zeynep Karaman'ın sokağa çıkamadığı için ihtiyaçlarını karşılayamadığını gören komşuları durumu polise bildirdi. İhbar üzerine mahalleye gelen polisler, alış verişe gitmek isteyen ve maddi durumunun iyi olmadığını öğrendikleri kadının ihtiyaçlarını öğrenip, marketten alarak Karaman'a teslim etti.

 

İhtiyaçları karşılanan Zeynep Karaman, duyarlılığı ve yardımlarından dolayı polis ekiplerine teşekkür etti.

 

Yaşlı kadının polislere teşekkür eden komşularından Hasan Öter, "Zeynep Karaman, evde yalnız yaşıyor. Durumundan haberdar olunca polislere bilgi verdim. Polisler de gelip kendi imkanlarıyla erzak alıp kendisine getirdi. Allah kendilerinden razı olsun" dedi.

 

 

Kaynak: (EGH) - EKO GAP HABER Editör: Ziya Bozkurt
Etiketler: Adıyaman, Valiliğince, 'Vefa, Sosyal, Destek, Grubu', oluşturuldu,
Yorumlar
Haber Yazılımı