Haber Detayı
25 Mart 2020 - Çarşamba 23:00
 
Adıyamanda Coronaviruse karşı tedbirler artırıldı
Adıyaman İl Hıfzıssıhha Kurulu kararı ile Coronavirus (Covid-19) salgınıyla mücadele kapsamında şehrin giriş ve çıkışlarındaki kontrol noktalarında sağlık kontrolü yapılıyor.
Gündem Haberi
Adıyamanda Coronaviruse karşı tedbirler artırıldı

Şehrin giriş-çıkışlarında kurulan uygulama noktalarında, sağlık personelleri tarafından ateş ölçer ile denetim yapılarak Coronavirus şüphesi olan vatandaşların gözlem altına alınması ve tedavi sürecinin derhal başlatılması amaçlanıyor.

Vali Aykut Pekmez başkanlığında toplanan İl Hıfzıssıhha Kurulu, kentin giriş-çıkış noktalarında, toplu taşıma araçlarında gerekli kontrollerin yapılması ve vatandaşlara, muayene ile ateş ölçümünün ardından geçiş izni verilmesini kararlaştırdı.

 

Şehrin giriş ve çıkışlarında bulunan Çelikhan ve Gölbaşı Yol Kontrol ve Uygulama Noktalarında İl Emniyet Müdürlüğü ve İl Sağlık Müdürlüğünün koordineli çalışmalarıyla sürücülerin ateş ölçerle vücut ısıları kontrol ediliyor.

Güvenlik ve sağlık personelinin eldiven ve maske kullandığı uygulamada, özel araçlardaki vatandaşların yansıra dolmuşlar, şehirlerarası yolcu taşımacılığı yapan minibüs ve otobüslerde de tarama yapılıyor.

Yapılan kontrollerde vücut ısısı 38 derecenin üzerindeki yolcuların iletişim bilgileri alınarak, takipleri sağlanıp hastanelere yönlendiriyor.

Öte yandan, Trafik Şube Müdürlüğüne bağlı ekipler, toplu taşımada uyulması gereken kurallarla yüzde 50 yolcu kapasitesi ve araç içi oturma düzeni ile ilgili araç şoförlerini ve araç içlerindeki kontrollerine de devam ediyor.

Yol kontrollerinde durdurulan yolcular, uygulamadan memnun olduklarını dile getirdiler. Kimi yolcular olması gereken budur derken, bazı yolcular da dışarı çıkma yasağı olmadığından çalışmak zorunda kaldıklarını ve potansiyel birer taşıyıcı olduklarını ifade ettiler. (İLKHA)

Kaynak: Editör:
Etiketler: Adıyamanda, Coronaviruse, karşı, tedbirler, artırıldı,
Yorumlar
Haber Yazılımı