Haber Detayı
15 Ekim 2019 - Salı 14:31
 
Adıyamanlı Şaiirler dinleyenleri mest etti
Kültür - Sanat Haberi
Adıyamanlı Şaiirler dinleyenleri mest etti

Adıyaman Belediyesi ile Hayatımız Kitap Grubu tarafından düzenlenen ‘Adıyamanlı Şairlerle Şiir Dinletisi’ programı, şiir severlerden yoğun ilgi gördü.Adıyamanlı şaiirler seslendirdikleri şiirlerle dinleyenleri mest etti.

 

Adıyaman Üniversitesi Rektörlük Konferans Salonunda gerçekleştirilen şiir dinletisi programında Adıyaman’ın önde gelen şairlerini Adıyamanlılarla buluştu.

 

Adıyamanlı şairlerinden Fahri Berk, Karim Baydak, Kays Mahfi, Nazan Taştan Yapıcı, Fahrettin Çelik, Murat Kayış, Zübeyir Haras, Fadlı Doğan ve Şemsettin Ağar’ın fon müziği eşliğinde seslendirdiği şiirler, davetlilerden büyük beğeni topladı. Sahneye çıkan son Şair olan Şemsettin Ağar’ın oğluyla birlikte yaptığı düet programa renk kattı.

 

Program sonunda sahneye çıkan Adıyaman Belediye Başkanı Dr. Süleyman Kılınç, Suriye’de gerçekleştirilen ‘Barış Pınarı Harekatı’yla ilgili olarak, “Ecdadımız yüz yıllar boyunca dünyayı adaletle yönetti ve hiçbir zaman vicdanı elden bırakmadı. İslam coğrafyasına uzun yılar hamilik yapan ve hep takdire şayan hizmetlere imza atan ecdadımız gibi bugün kahraman ordumuzun başlatmış olduğu ‘Barış Pınarı Harekatı’nın da zaferle sonlanmasını ve bununla birlikte Suriyeli kardeşlerimiz için güvenli bir bölgenin oluşmasını yüce Allah’tan diliyoruz. Rabbim inşallah kahraman ordumuzu muzaffer edecektir. Dua ve desteklerimiz Mehmetçiklerimizle beraber olsun inşallah” dedi.

 

Kendilerine güzel bir gece yaşatan Adıyamanlı şairlere teşekkür ederek konuşmasını tamamlayan Kılınç, “Bu akşam çok güzel şiirler dinledik. Şairlerimizin hepsi de harika yorumladılar. Hepsini tek tek kutluyorum” diyerek, sanatçılara performanslarından dolayı teşekkür edip, plaket takdim etti.

Kaynak: (EGH) - EKO GAP HABER Editör: Ziya Bozkurt
Etiketler: Adıyamanlı, Şaiirler, dinleyenleri, mest, etti,
Yorumlar
Haber Yazılımı