Haber Detayı
01 Ekim 2019 - Salı 10:15
 
ADYÜ Öğrencileri Turistik Alanlarda Çevre Temizliği Yaptı
Yaşam Haberi
ADYÜ Öğrencileri Turistik Alanlarda Çevre Temizliği Yaptı

EKO GAP HABER-Adıyaman Üniversitesi Tıp Fakültesi ve Diş Hekimliği Fakültesinde eğitim gören TEMA (Türkiye Erozyonla Mücadele Ağaçlandırma ve Doğal Varlıkları Koruma Vakfı) gönüllüsü öğrenciler, çevre kirliliğine dikkat çekmek için Nemrut Dağı ve çevresinde temizlik yaptı.

 

Düzenlenen etkinlikte Nemrut Dağı, Karakuş Tümülüsü ve Cendere Köprüsü çevresinde,  ziyaretçiler tarafından bırakılan çöpler gönüllü öğrenciler tarafından toplandı.

 

Çevreye bırakılan çöplerin doğal yaşamı olumsuz etkilediğini söyleyen öğrenciler, insanları çevre konusunda daha duyarlı olmaya davet ettiler.

 

Öğrenciler adına konuşan Tıp Fakültesi öğrencisi Gökçe Nur Kolsuz, temiz bir çevre için Tıp ve Diş Hekimliği Fakültesi öğrencileri olarak el ele verdiklerini belirterek, temiz toplumu yetiştirmenin temiz çevre ile mümkün olabileceğine vurgu yaptı.

 

Diş Hekimliği Fakültesi öğrencisi Bahar Seçgin ise, çevrenin gelece bırakılacak bir miras olduğunu belirterek, “Bize bırakılan mirası bizim de geleceğe temiz bir şekilde bırakmamız gerekir. Doğa kimsenin tekelinde değil. Çevresine sahip çıkan, doğasına sahip çıkan gençlik, sonraki nesillere yaşanabilir bir dünya bırakacaktır. Bu konuda emek veren tüm vatandaşlarımıza teşekkür ediyoruz.” diye konuştu.

Kaynak: (EGH) - EKO GAP HABER Editör: Ziya Bozkurt
Etiketler: ADYÜ, Öğrencileri, Turistik, Alanlarda, Çevre, Temizliği, Yaptı,
Yorumlar
Haber Yazılımı