Haber Detayı
12 Ocak 2020 - Pazar 18:34
 
AK Parti’de İlçe Kongreleri Süreci Başladı
Gündem Haberi
AK Parti’de İlçe Kongreleri Süreci Başladı

EKO GAP HABER-AK Parti’de ilçe kongreleri 1 Ocak 2020 tarihinden itibaren başlatıldı. Delege seçimleri sürecini tamamlayan AK Parti’de ilçe kongreleri 1 Ocak 2020 tarihinden itibaren başladı.Adıyaman’ın 8 ilçesinin olağan kongrelerinin Şubat ve Mart ayı içersinde yapılacağı öğrenildi.


AK Parti’de ilçe kongreleri 1 Ocak 2020 tarihinden itibaren başladı. İlçe kongreleri Türkiye ve Adıyaman’da 26 Nisan’a kadar tamamlanacak. (Bu süreç Mayıs 2020’ye de kayabilir) Ardından 1 Haziran 2020’de AK Parti İl Kongreleri süreci başlatılacak ve bu süreç 27 Eylül 2020’de tamamlanmış olacak.


Büyük Kongre ise Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın belirleyeceği bir tarihte 2020’nin son aylarında yapılacak.


Haziran ayından itibaren il kongrelerinin başlayacağı AK Parti, teşkilatlarda metal yorgunluğu olan yönleri tespit etti. Bazı teşkilatlarda zayıf noktalar belirlendi. Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti Genel Merkezi’nde düzenlenen 130. Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı’nda ‘2023’te bambaşka bir AK Parti karşınıza çıkacak’ diyerek değişim sinyalleri vermişti.


En az yüzde 40, en fazla yüzde 50


Bu kapsamda teşkilatlarda yüzde 40 ila 50 arasında değişim yapılması bekleniyor. Metal yorgunluk tespit edilen, 31 Mart seçim sürecinde performansı düşük olan, adayla ters düşen, parti içinde dedikodu üreten, parti içi çekişmelere neden olan ve toplumun tepkisini alan kadrolar, bayrağı, genç ve dinamik yeni isimlere devredecek.


Karnesi iyi olan ile yola devam


AK Parti Genel Merkezi, kongre öncesinde yeni kadroları belirlerken teşkilatların seçimlerdeki performanslarına, hakla diyaloglarına, milletvekilleri ile olan diyaloglarını da dikkate alacak.


Bütün illerin ve ilçelerin karnesine bakılacak. Karneye göre bugüne kadar enerjisini tüketmemiş isimlerle yola devam etme kararı alınacak.


“Adıyaman’da fazla değişim beklenmiyor”


Kısa süre önce beraberinde bölge koordinatörleri ile birlikte Adıyaman’a gelen Teşkilatlardan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Erkan Kandemir’in değişimin olup olmayacağının merak edildiği ilin 3 büyük ilçesi Kâhta, Besni ve Gölbaşı teşkilatlarını ziyaretinde edinilen izlenimler ve Adıyaman siyasi kulislerinde konuşulan bilgide, Adıyaman’da büyük değişimin Gerger ilçesinde yaşanacağı, Adıyaman merkez ve üç büyük ilçe başkanları ile yola devam edileceği, teşkilatlarda ise yüzde 40-50 oranında revizyona gidileceği bekleniyor.


Kesin olmayan bilgiye göre, belirlenen seçim takvimine göre Adıyaman’ın 8 ilçesinin olağan kongrelerinin Şubat ve Mart ayı içersinde yapılacağı öğrenildi.

 

Kaynak: (EGH) - EKO GAP HABER Editör: Ziya Bozkurt
Etiketler: AK, Parti’de, İlçe, Kongreleri, Süreci, Başladı,
Yorumlar
Haber Yazılımı