Haber Detayı
16 Ocak 2020 - Perşembe 12:03
 
AK Parti Meclis Grubundan Karamollaoğlu’na Yanıt!
Gündem Haberi
AK Parti Meclis Grubundan Karamollaoğlu’na Yanıt!

EKO GAP HABER-Adıyaman’ın Kâhta İlçesinin AK Parti Belediye Meclis Gurup Başkanı Vet. Hekim Sırrı Öztürk, partisinin haftalık grup toplantısındaki konuşmasında Kâhta Belediye Meclis kararını ve AK Parti Belediye Meclis Üyelerini eleştiren Saadet Partisi Genel(SP) Başkanı Temel Karamollaoğlu’na yanıt verdi.

 

Dün partisinin haftalık grup toplantısındaki konuşmasında Kâhta Belediye Meclis kararını ve AK Parti Belediye Meclis Üyelerini eleştiren Saadet Partisi Genel(SP) Başkanı Temel Karamollaoğlu’na cevap AK Parti Kâhta Belediye Meclisi Gurup Başkanı Sırrı Öztürk’ten geldi.


Genel Başkan Karamollaoğlu’nu belediye başkanlarının iddialarını araştırmadan, incelemeden açıklamalarda bulunmasını şiddetle kınadıklarını belirten Öztürk, yaptığı açıklamada;


“Hiçbir hukuki temeli olmayan ve yıllardır alışa gelmiş bir gelenekle alınmış “Kamu Yararı Kararı”nın yasal bir dayanağı yoktur. Yani yok hükmündedir. Ne belediye meclisi bu kararı aldığında belediye mallarına icrayı ve satışı engeller nede icra ve satış yolu açar. Biz bu yok hükmündeki kararı kaldırdık. Çünkü belediye meclisinin görev yetkilerinde böyle bir karar alma yetkisi bulunmamaktadır. Ancak uygulanacak projelerde kamulaştırma şartları oluştuğunda belediye daimi encümen kararı ile bu kararı alır veya yine daimi encümen kararı bu kararı kaldırır. Belediye mallarının haciz ve satışına gelince 5993 sayılı belediyeler kanunun 15.maddesinde bu konuyu fazlasıyla açıklar. Şimdi genel başkana soruyorum; ne zamandan beri belediye meclis kararları kanunların üzerinde bir etkiye sahip olmuştur? Konuyu hiç araştırmadan, incelemeden yaptığınız açıklamayı şiddetle kınıyoruz ve sizleri konuyu araştırmaya davet ediyoruz.”dedi.

Kaynak: (EGH) - EKO GAP HABER Editör: Ziya Bozkurt
Etiketler: AK, Parti, Meclis, Grubundan, Karamollaoğlu’na, Yanıt!,
Yorumlar
Haber Yazılımı