Haber Detayı
07 Ekim 2019 - Pazartesi 22:56
 
Amatör Spor Haftası Coşkulu Başladı
Spor Haberi
Amatör Spor Haftası Coşkulu Başladı

EKO GAP HABER-Gençlik ve Spor Bakanlığınca başlatılan ve her yıl geleneksel olarak düzenlenen Amatör Spor Haftası etkinlikleri, kutlamaları ülke genelinde olduğu Adıyaman'ın Kahta İlçesinde de düzenlenen törenle başladı.

 

Törene Kaymakam Sadettin DOĞAN, Belediye Başkan Vekili Yavuz TURAN, Emniyet Müdürü, Milli Eğitim Müdürü, Yazı İşleri Müdürü, Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Mustafa ÇİÇEK, Spor kulübü başkanları, spor derneklerinin temsilcileri, hakemler, okul müdürleri, sporcular, gençler ve öğrenciler katıldı. 

 

Gençlik ve Spor Bakanlığı, Spor Genel Müdürlüğü ve Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonu tarafından düzenlenen “Amatör Spor Haftası” etkinlikleri çerçevesinde, Kahta İlçe Spor Salonunda saygı duruşu ve istiklal marşının okunmasıyla başlayan açılış seronomisinde 12 farklı spor branşı sporcuları, Halk Oyunları, Judo ve Basketbol branşlarında sporcular gösteri müsabakaları yaptı.

 

Kahta’da 7 – 13 Ekim tarihleri arasında kutlanacak olan Amatör Spor Haftası etkinlikleri açılış töreninde konuşan Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Mustafa ÇİÇEK, Amatör Spor Haftası’nın amaçlarına dikkat çekerek, "Sporun bir ülkedeki birleştirici gücünü hepimiz görmekteyiz. Gençlerimizin bugünkünden daha fazla oranda sporla buluşmasını, bu işlere daha çok ilgi göstermelerini canı gönülden arzu ettiğimi belirtmek istiyorum. Gençlerimizin her manada desteklenmesi gerekiyor. Çünkü bu ülkeyi onlara teslim edeceğiz. Spor, yaşamın ekmek, su gibi vazgeçilmez bir parçası. Gelişmiş ülkelerin tamamında hemen hemen bütün çocukların mutlaka ama mutlaka 18 yaşına geldiğinde bir spor dalında amatör olarak uğraştığını görüyoruz. İlçemizde de her yaştan insanın spor yapması ve spora yeni yüzler kazandırmak amacıyla amatör spor haftası etkinlikleri kapsamında birçok branşta sportif ve kültürel faaliyetler gerçekleşecektir" ifadelerini kullandı.  

 

Tören sonunda sporculara protokol tarafından katılım belgesi ve madalya verildi. Amatör Spor Haftasının Voleybol, Basketbol, Badminton, Karate, Judo, Teakwondo, Atletizm, Futbol ve Jimnastik gibi etkinliklerle devam edeceği öğrenildi.

 

 

Kaynak: (EGH) - EKO GAP HABER Editör: Ziya Bozkurt
Etiketler: Amatör, Spor, Haftası, Coşkulu, Başladı,
Yorumlar
Haber Yazılımı