Haber Detayı
14 Şubat 2020 - Cuma 17:30
 
Atlas Global iflas başvurusu yaptı
Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü (SHGM), Atlas Global Havayollarının resmen iflas başvurusunda bulunduğunu açıkladı.
Gündem Haberi
Atlas Global iflas başvurusu yaptı

Uzun süredir maddi sıkıntılarla boğuşan Atlas Global Havayolları, iflas başvurusunda bulundu. Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü, şirketin uçuşlarının durdurulduğunu açıkladı.

Türk havacılık tarihinde bir dönem sona erdi. Sivil Havacılık Genel Müdürlüğünün (SGHM) sosyal medya hesabından yapılan açıklamada, uzun süredir yaşadığı finansal sıkıntılarla gündemde olan Atlas Globalın (Atlasjet) iflas başvurusunda bulunduğu ve uçuşlarının durdurulduğu açıklandı.

Atlas Global, ekonomik gerekçelerle tarifeli seferlerine 26 Kasım-21 Aralık 2019 tarihleri arasında ara vermişti. Şirket uçuşlarının durdurulmasına gerekçe olarak talep azlığını göstermişti.

Atlas Global, 14 Mart 2001de "Tarifesiz İç Hat ve Dış Hat Uçuşlarda Yolcu ve Kargo Taşımacılığı" gerçekleştirmek üzere kuruldu ve ilk uçuşunu 1 Haziran 2001de gerçekleştirdi.

Şirket, iç ve dış hat tarifeli uçuşlarına 2004 yılında başladı. Atlas Global Türkiyede IOSA sertifikalı ilk IATA üyesi özel hava yolu oldu. İki uçak ile faaliyete başlayan Atlas Global, filosunu 16 uçağa çıkarıp, 35 farklı ülkede 50den fazla noktaya uçuyordu. (İLKHA)

Kaynak: Editör:
Etiketler: Atlas, Global, iflas, başvurusu, yaptı,
Yorumlar
Haber Yazılımı