Haber Detayı
08 Eylül 2019 - Pazar 19:41
 
Aydın: Cumhurbaşakanımız Talimat verdi, Külliye Kısa Sürede Bitirilecek
Gündem Haberi
Aydın: Cumhurbaşakanımız Talimat verdi, Külliye Kısa Sürede Bitirilecek

EKO GAP HABER-AK Parti Genel Merkez Disiplin Kurulu Başkanı ve Adıyaman Milletvekili Ahmet Aydın, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın talimatı doğrultusunda yapımı devam eden Safvan Bin Muattal Külliyesinin en yakında bitirileceğini belirtti.

 

Adıyamanlılar Vakfının organizesinde Samsat ilçesinde bulunan Sahabe Safvan Bin Muattal türbesinde bu yıl ilki düzenlenen“Safvan’da Buluşalım” etkinliği yoğun bir katılımla gerçekleşti.


Etkinlikte konuşan AK Parti Genel Merkez Disiplin Kurulu Başkanı ve Adıyaman Milletvekili Ahmet Aydın, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın talimatı doğrultusunda yapımı devam eden Safvan Bin Muattal Külliyesinin en yakında bitirileceğini belirtti.


Cumhurbaşkanı Erdoğan projeyi baışnadan takip ettiğini,biran önce biririlmesi için Çevre Şehircilik Bakanına talimat verdiğiniğ söyleyen Aydın, konuşmasında; “"Külliyenin fiziki gerçekleşme oranı yüzde 25 oranında. Kalan kısmının bitirilmesi 30 milyon TL’ye ihtiyaç var. Konuyu Cumhurbaşkanımıza taşıdık. Kendisi zaten baştan beri takip ediyor. Kendisi Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’na talimat verdi. Çevre ve Şehircilik Bakanımız da ,’O külliyeyi bitirip o bölgeye hediye edeceğiz’ dedi. Süreci takip ediyoruz. En kısa sürede külliyeyi bölgeye kazandıracağız."dedi.

Kaynak: (EGH) - EKO GAP HABER Editör: Ziya Bozkurt
Etiketler: Aydın:, Cumhurbaşakanımız, Talimat, verdi,, Külliye, Kısa, Sürede, Bitirilecek,
Yorumlar
Haber Yazılımı