Haber Detayı
27 Mayıs 2020 - Çarşamba 11:00
 
Bakan Pekcan: Firmalara yeni e-ticaret desteği verilecek
Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan "Firmaları e-ihracata özendirmek için e-ticaret sitesine üyeliklerini 2020 için yüzde 80, sonraki yıllarda yüzde 60 oranında destekleyeceğiz." açıklamasını yaptı.
Ekonomi Haberi
Bakan Pekcan: Firmalara yeni e-ticaret desteği verilecek

Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, kararın detaylarını Twitter hesabından paylaştı. Pekcan, kararın önemine işaret ederek, şu bilgileri verdi:

"Covid-19 pandemisi ile iş yapma pratiklerinin radikal bir şekilde değiştiği ve dijitalleşmenin önem kazandığı bu dönemde ihracata yönelik dijital faaliyetleri teşvik edecek yeni bir destek mekanizması geliştirdik.

Resmî Gazete’de yayımlanan Cumhurbaşkanı kararı ile firmalarımızın e-ticaret sitelerine üyeliklerini, sanal ticaret heyetleri ve sanal fuarlara katılımını, sanal fuar düzenlenmesini destek kapsamına alıyoruz.

Bu çerçevede firmalarımızı e-ihracata özendirmek amacıyla e-ticaret sitelerine üyelik giderlerini 2020 yılı için yüzde 80, takip eden yıllarda yüzde 60 oranında destekleyeceğiz.

Sanal ticaret heyetleri ve sanal fuarlara katılım için iş dünyamızı temsil eden çatı örgütlerin yapacakları masraflar ve sanal fuar organizasyonları giderleri de yüzde 50 oranında desteklenecek.

Bakanlık olarak firmalarımızın yeni ticaret dinamiklerine uyumlu olarak, dijitalleşme süreçlerinden en iyi şekilde faydalanmalarını sağlamaya ve yurtdışı pazarlara giriş faaliyetlerine destek olmaya devam edeceğiz. Hayırlı olsun." (İLKHA)

Kaynak: Editör:
Etiketler: Bakan, Pekcan:, Firmalara, yeni, e-ticaret, desteği, verilecek,
Yorumlar
Haber Yazılımı