Haber Detayı
19 Mayıs 2020 - Salı 12:40
 
Başkan Çetinkaya'dan Kadir Gecesi Mesajı
Bölge Haberi
Başkan Çetinkaya'dan Kadir Gecesi Mesajı

EKO GAP HABER-Adıyaman'ın Kahta İlçesi Akıncılar Beldesi Belediye Başkanı İsmet Çetinkaya,Kadir Gecesi nedeniyle bir mesaj yayımladı.

 

Başkan Çetinkaya,yaymladığı mesajda; "Ramazan ayının sonuna yaklaşırken Allah’ ın bin aydan daha hayırlı kıldığı, sema kapılarının açıldığı, açılan ellerin geri çevrilmediği, dua ve tövbelerin kabul edildiği,  tan yeri ağarana kadar bütün meleklerin yeryüzüne indiği mübarek Kadir Gecesine ulaşmanın derin mutluluğunu yaşamaktayız.

 

Mübarek Kadir gecesinin ölçüye sığmaz faziletlerinin bir kaynağı da bu gecede Kur-an’ın Peygamberimize niyaz olmasıdır.

 

Bu gecenin açlıkla, yoksullukla, savaşla ve başka belalarla uğraşan bütün insanların huzur ve mutluluğa erişmesine vesile olmasını diliyorum.

 

Kadir Gecesi, günahlardan arınmış yeni bir hayat için ilahi fırsattır. Kadir Gecesi ‘ni kadrini bilerek değerlendirmeli, affedici olan, affetmeyi seven yüce Allah’tan af dilemeli ve bol dua etmeliyiz.

 

Bu duygu ve düşüncelerle başta Akıncılar Beldemiz halkı olmak üzere  tüm hemşerilerimin Kadir Gecesini kutlar, bu gecenin ülkemize, İslam alemine ve bütün insanlığa iyilik, güzellik ve hayırlar getirmesini diliyorum.     

 

Kaynak: (EGH) - EKO GAP HABER Editör: Ziya Bozkurt
Etiketler: Başkan, Çetinkaya'dan, Kadir, Gecesi, Mesajı,
Yorumlar
Haber Yazılımı