Haber Detayı
24 Ekim 2019 - Perşembe 17:28
 
Başkan Dağtekin:Türkiye Sağlıkta Sessiz Devrim Yaşadı
Sağlık Haberi
Başkan Dağtekin:Türkiye Sağlıkta Sessiz Devrim Yaşadı

EKO GAP HABER-Adıyaman'ın ihtiyacı olan farklı branşlarda  doktor atamalarının gerçekleştiğini belirten AK Parti İl Başkanı Mehmet Dağtekin,"AK Parti iktidarı ile birlikte Adıyaman, sağlıkta adeta sessiz bir devrim yaşadı"dedi.


Ak Parti Adıyaman İl Başkanı Mehmet Dağtekin, başta AK Parti Genel Merkez Disiplin Kurulu Başkanı Ahmet Aydın ve Adıyaman milletvekillerinin yoğun girişimleri ile 2019 yılı içerisinde Adıyaman’ınihtiyacı olan farklı branşlarda hekim ve pratisyen hekim atamalarının gerçekleştirildiğini bildirdi.

 

2002 yılı öncesi Türkiye'nin Adıyaman'ın sağlık sisteminin durumunu hatırlatan Başkan Dağtekin,"002 yılı öncesi hastaların, bebeklerin, cenazelerin hastanelerde rehin alındığı, fahiş ilaç fiyatlarıyla milletin canından bezdirildiği, Bağ-Kur reçetelerine bazı ilaçların ödemesinin yapılmadığı, öyle ki diş tedavisinindahi mümkün olmadığı, birçok hastanın il dışında sevk edildiği dönemleri yaşadık. O kaotik dönemlerden bu günlere geldik"dedi. 

 


Tıbbi Onkoloji, Hematoloji ve Çocuk Kardiyoloji gibi branşlarda eksikliklerin giderildiğini aktaran Başkan Dağtekin “ Bu branşlar dışında Adıyaman  genelinde 140 pratisyen hekim, Kadın Doğum Doktoru, Radyoloji, Çocuk Hematoloji ve Onkoloji, Gastroenteroloji, 2 tane Romotolojihekimi, Adıyaman Halk Sağlığına, Aile hekimi ve Halk sağlığı hekimi, Besniilçemize İç Hastalıkları  Uzmanı, Kahta ilçemizeKulak Burun BoğazUzmanı, Acil Uzmanı , İç Hastalıkları Uzmanı, Gölbaşı ilçemize ise Kadın Doğum Doktoru ataması yapılmıştır. Eksikliklerin tespiti ve vatandaşlarımızın mağdur edilememesi için hastane yöneticilerimizle sürekli istişare halindeyiz. Bilhassa hastanelerimizdeki ve sağlık kuruluşlarımızdaki açığın kapatılması, uzman hekim noktasında maksimum seviyede hizmet verilmesi için başta Genel Merkez Disiplin Kurulu Başkanımız ve Milletvekilimiz Ahmet Aydın olmak üzere, milletvekillerimizle birlikte bakanlık nezdinde görüşmeler yapılarak bu atamalar gerçekleşmiştir. Elbette bazı branşlar vardır ki, kısa vadede açığı kapatmak mümkün olmayabiliyor. Uzman hekim yetiştirmek zaman alan bir süreç. Örneğin Onkoloji branşında mezuniyet oranının düşük olması ister istemez kısa süreli sıkıntılara neden olabiliyor. Ancak geçtiğimiz gün bu branşta Türkiye’de iki atama yapıldı. Bu atamalardan biri Ankara’ya diğeri ise Adıyaman’a yapılmış olması, başlı başına Adıyaman’ımızı özel kılan bir faktördür. Bu vesile ile Adıyaman’da ki mevcut hekim açığını süratle kapatmak için büyük gayret gösteren milletvekillerimize ve bu atamalardan dolayı Sağlık Bakanımız Fahrettin Koca’ya teşekkür ediyorum” dedi.

 

"Adıyaman, sağlıkta adeta sessiz bir devrim yaşadı"


Sözlerinin devamında AK Parti hükümet olarak bugüne kadar sağlık alanında tarihi adımlar attıklarını anımsatan Başkan Dağtekin “AK Parti iktidarı ile birlikte Adıyaman, sağlıkta adeta sessiz bir devrim yaşadı. 2015 yılında tamamlanan 400 Yataklı Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin faaliyete geçmesi ve Sağlıkta Dönüşüm Programı kapsamında yapılan yatırımlarla vatandaşlarımızın sağlık hizmetine erişimini daha da kolaylaştırdı.Dolayısıyla geçmişe kıyasla Adıyaman’ın sağlıkta geldiği noktayı her daim akılda tutmamız ve hatırlatmamız gerekiyor. Hafıza-i beşer nisyan ile maluldür derler. 2002 yılı öncesi hastaların, bebeklerin, cenazelerin hastanelerde rehin alındığı, fahiş ilaç fiyatlarıyla milletin canından bezdirildiği, Bağ-Kur reçetelerine bazı ilaçların ödemesinin yapılmadığı, öyle ki diş tedavisinindahi mümkün olmadığı, birçok hastanın il dışında sevk edildiği dönemleri yaşadık. O kaotik dönemlerden bu günlere geldik.  İşte yaşadığımız o ilkel dönemler, AK Parti iktidarı ile birlikte tarih oldu. Bugün ise sağlıkta kaliteye daha ne kadar yukarı çıkarabiliriz derdindeyiz. Hastalarımızı mağdur etmeden, kaliteden asla ödün vermeden sağlıkta yakaladığımız bu ivmeyi aynı şekilde devam ettirme çabası içerisindeyiz. DolayısıylaMilletvekillerimizle birlikte İl Sağlık Müdürlüğümüzle ve Hastane Başhekimimizlesürekli temas halindeyiz.” diye konuştu.

 

Kaynak: (EGH) - EKO GAP HABER Editör: Ziya Bozkurt
Etiketler: Başkan, Dağtekin:Türkiye, Sağlıkta, Sessiz, Devrim, Yaşadı,
Yorumlar
Haber Yazılımı