Haber Detayı
03 Şubat 2020 - Pazartesi 20:33
 
Başkan Kılınç,EMİT Fuarında Turizm Temsilcilerine Adıyaman'ı Anlattı
Turizm Haberi
Başkan Kılınç,EMİT Fuarında Turizm Temsilcilerine Adıyaman'ı Anlattı

EKO GAP HABER-Adıyaman Belediye Başkanı Dr. Süleyman Kılınç, dünyanın en önemli turizm fuarları arasında gösterilen Emitt Fuarı’na katılarak turizm temsilcileriyle görüşüp, Adıyaman’ın tur programlarına dahil edilmesi için görüş alışverişinde bulundu.

 

İstanbul’da gerçekleştirilen ve dünyanın sayılı turizm fuarları arasında gösterilen Emitt Fuarı’na katılan Başkan Kılınç, Adıyaman’ın turizm pastasından hak ettiği payı alabilmesi için turizm sektörü temsilcileriyle çeşitli görüşmeler gerçekleştirdi.

 

Gerçekleştirilen fuarda, bir yandan Adıyaman’ın en iyi şekilde tanıtılması için Adıyaman Valiliği öncülüğünde açılan stantta misafirleri ağırlayıp Adıyaman’ın güzelliklerini anlatan Başkan Kılınç, diğer taraftan da fuara katılan ülkenin saygın turizm temsilcileriyle bir araya gelip Adıyaman’ın zenginliklerinin daha geniş kitlelere tanıtılması için Adıyaman’ın tur programlarına dahil edilmesi konusunda görüş alışverişinde bulundu.

 

Konu ile ilgili bir değerlendirmede bulunan Başkan Kılınç, Nemrut Dağı, Perre Antik Kenti, Karakuş Tümülüsü, Arsemia Antik Kenti, Eski Kahta Kalesi ve Sahabe Safvan Bin Muattal Hazretlerinin kabrine ev sahipliği yapan Adıyaman’ın sahip olduğu tarihi ve kültürel zenginliklerin daha geniş kitleler tarafından görülüp, bilinmesi için çeşitli temaslarda bulunduklarını dile getirilerek, “Büyük bir turizm potansiyeline sahip olan Adıyaman’ın bu zenginliklerinin tüm dünyaya tanıtılması için turizm temsilcilerimizle bazı görüşmeler gerçekleştirdik. Amacımız, ilimize gelen turist sayısını kat be kat arttırmak. Bunun için Adıyaman Belediyesi olarak elimizden geleni yapıyoruz ve yapmaya da devam edeceğiz” şeklinde konuştu.

Kaynak: (EGH) - EKO GAP HABER Editör: Ziya Bozkurt
Etiketler: Başkan, Kılınç,EMİT, Fuarında, Turizm, Temsilcilerine, Adıyaman'ı, Anlattı,
Yorumlar
Haber Yazılımı