Haber Detayı
09 Eylül 2019 - Pazartesi 23:46
 
Başkan Kılınç,Müjdeyi Sosyal Medya Hesabında Duyurdu
Bölge Haberi
Başkan Kılınç,Müjdeyi Sosyal Medya Hesabında Duyurdu

EKO GAP HABER-Adıyaman Belediye Başkanı Dr.Süleyman Kılınç,sosyal medya hesabında yapmış olduğu açıklamada,Millet Bahçesi’nin ihalesinin yapıldığını ve kısa süre içerisinde çalışmalara başlanacağını, kentsel dönüşüm konusunun da proje aşamasına gelindiğini duyurdu. 

 

Gerçekleştirdiği Ankara ziyaretinde beranerinde AK Parti Adıyaman Milletvekili Ahmet Aydın ile birlikte Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum'a ile biar araya geldikleri ziyaret ile ilgili sosyal medya hesabında açıklamalarda bulunan Başkan Kılınç, Adıyaman için oldukça önemli sayılan Kentsel Dönüşüm ve Millet Bahçesi projelerinin son durumu hakkında bilgi verdi.

 

Millet Bahçesi’nin ihalesinin yapıldığını ve kısa süre içerisinde çalışmalara başlanacağını, kentsel dönüşüm konusunun da proje aşamasına geldiğini müjdeleyen Başkan Kılınç,açıklmasında;

 

“Çevre ve Şehircilik Bakanımız Sayın Murat Kurum beyi Genel Merkez Disiplin Kurulu Başkanı Ahmet Aydın ile birlikte ziyaret ettik. Kentsel Dönüşüm ve Millet Bahçesi ile ilgili görüş alışverişinde bulunduk. Kentsel Dönüşüm Projesi son aşamaya geldi, Millet Bahçesinin ise proje ihalesi yapıldı. Bakanımız tarafından bu projelerin ivedilikle bitirilmesi ve Adıyaman merkez, ilçe ve beldelerin ihtiyaçlarının giderilmesi talimatı gerekli birimlere verildi. Ayrıca Safvan Bin Muattal Külliyesi, Samsat’taki konutların durumu da konuşuldu. Yapacağımız projeler noktasında Sayın Bakanımızdan her türlü desteği vereceği sözünü aldık. Ziyaretimizde, Bakanımızın Ekim ayı içinde Adıyaman’ımızı ziyaret etmesi de planlandı” dedi.

Kaynak: (EGH) - EKO GAP HABER Editör: Ziya Bozkurt
Etiketler: Başkan, Kılınç,Müjdeyi, Sosyal, Medya, Hesabında, Duyurdu,
Yorumlar
Haber Yazılımı