Haber Detayı
03 Mayıs 2020 - Pazar 01:05
 
Başkan Yıldırım;Tescillenmiş bir karar yok,Salı ya da Çarşamba günü belli olacak
Spor Haberi
Başkan Yıldırım;Tescillenmiş bir karar yok,Salı ya da Çarşamba günü belli olacak

EKO GAP HABER-Adıyaman'ın BAL Ligindedeki temsilcisi Kahta02 Spor Kulübü Başkanı Musa Yıldırım,sosyal medyada "Kahta02 Spor Kulübü 3 lige yükeldi" şeklindeki paylaşımlara ilşkin resmi kulüp sayfasında ve kendi hesabında yapmış olduğu açıklmada,TFF Başkanı Nihat Özdemir başkanlığında düzenlenen toplantıda böyle bir karar çıkmadığını,nihaî kararın önümüzdeki Salı ya da Çarşamba günü açıklanacağını ifade etti.

 

Başkan Yıldırım açıklmasında;


"Sosyal medyada 'Kâhta02Spor Şampiyonluğu' ile ilgili taraftarlarımızca bir takım paylaşımlar yapıldığından kamuoyunu doğru bilgilendirmek amacıyla zaruri bir açıklama yapma gereği duyuldu.


Şehrimizin takımı Kâhta02Spor 2019-2020 sezonunda yönetimi, futbolcuları, teknik heyeti ve siz büyük taraftarlarıyla büyük bir dayanışma ve güçlü bir özveri ile mücadele etmiş ve nihayetinde grubunda en yakın rakibe üç puan farkla şampiyonluk yolunda önemli bir avantajı yakalamıştır. Ancak dünyayı saran koronavirüs salgını nedeniyle TFF ligleri ertelediğinden büyük bir heyecanla beklediğiniz şampiyonluk zaferi de ertelenmek zorunda kalmıştır.


Ancak salgının tam tamına bitişi ile ilgili kesin bir takvim oluşmadığından bugün Gençlik ve Spor Bakanımız Sn Muharrem Kasapoğlu'nun başkanlığında spor müsabakalarının durumunu görüşmek üzere TFF Başkanı Sn Nihat Özdemir ve diğer yetkililerle toplantı gerçekleştirildi. Bu toplantı sonucunda Süper ve 1. Lig müsabakalarının devam etmesine alt grupların ise;


1) Müsabakaların kaldığı yerden devamı


2) Hızlandırılmış müsabaka programının yapılması


3) Grup birincilerinin direk 3.lige çıkması şeklinde öneri olarak kamuoyuna sunulmuştur.


Nihaî karar önümüzdeki Salı ya da Çarşamba günü açıklanacağından takımımızın şampiyonluğu henüz tescillenmedi.


Ancak bu üç öneriden hangisi gerçekleşirse gerçekleşsin biz şampiyonluk yolunda takım, yönetim ve tüm taraftarlarıyla bütün gayretimizi ortaya koyduğumuzdan şampiyon olacağımızdan kimsenin şüphesi olmasın.


Bu düşüncelerle hepinizin Ramazan ayını tebrik ediyor, nihaî sonucun hepimiz için hayırlı olmasını temenni ediyorum." şeklinde ifade etti.

Kaynak: (EGH) - EKO GAP HABER Editör: Ziya Bozkurt
Etiketler: Başkan, Yıldırım;Tescillenmiş, bir, karar, yok,Salı, ya, da, Çarşamba, günü, belli, olacak,
Yorumlar
Haber Yazılımı