Haber Detayı
11 Ocak 2020 - Cumartesi 14:55
 
Belediye Spor Tesislerinin Kapasitesi Genişletiliyor
Bölge Haberi
Belediye Spor Tesislerinin Kapasitesi Genişletiliyor

EKO GAP HABER-Adıyaman’da her yıl binlerce vatandaşa hizmet veren Adıyaman Belediyesine ait Spor Tesisleri kapsamlı bir düzenleme ile kapasitesi genişletiliyor.

 

Her yıl yaz ve kış mevsimlerinde 7’den 70’e tüm Adıyamanlıların yararlandığı yüzme havuzunun yer aldığı tesis, başlatılan çalışmalar kapsamında kapasitesi genişletiliyor. Düzenleme ile birçok dalda spor faaliyetlerinin yapılabileceği bir tesisi konumuna kavuşturulacak.


Konuya ilişkin Adıyaman Belediyesi tarafından yapılan açıklamada, tesisin 2. ve 3. katlarında bulunan ve sağlıklı bir şekilde değerlendirilemeyen bazı alanları hazırlanan proje ile hem bayanların hem de bayların kullanabilecekleri jimnastik, plates ve aerobik seanslarının olacağı fitness salonlarına dönüştürülecek ve  aynı zamanda kafeterya olarak değerlendirecek. En alt katı ise hamam, sauna, jakuzi, şok havuzu, buhar odası ve tuz odasından oluşacak olan bir sağlıklı yaşam merkezi yapılacak. Mevcut yüzme havuzunda ise genel bir bakım yapılarak motorları elden geçirilip, havuzun içi bakımı yapılacak. Başlatılan çalışmalarla tesis kısa sürede tamamlanarak modern bir konuma kavuşturularak sezona hazır hale getirilecek.

Kaynak: (EGH) - EKO GAP HABER Editör: Ziya Bozkurt
Etiketler: Belediye, Spor, Tesislerinin, Kapasitesi, Genişletiliyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı