Haber Detayı
10 Mart 2020 - Salı 13:07
 
'Benim Oyun Sandığım’ projesi sonuç vermeye başladı
Eğitim Haberi
'Benim Oyun Sandığım’ projesi sonuç vermeye başladı

EKO GAP HABER-Milli Eğitim Bakanlığının 26 pilot ilde kırsal bölümlerde yaşayan çocuklara ev ortamında ulaşmayı hedeflediği ''BENİM OYUN SANDIĞIM’’ Aile Materyali Projesi, Adıyaman’ın Kâhta İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından başarılı bir şekilde yürütülüyor.


Kâhta İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü İsmail Öner, ‘Benim Oyun Sandığım’ projesi kapsamında okul öncesi eğitim alan öğrencileri ziyaret ederek incelemelerde bulundu.

 

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından 26 pilot ilde okul öncesi eğitimi alamayan çocuklara ev ortamında ulaşmayı hedeflediği oyun sandıkları ve takvimler eğitim öğretim yılının başında öğrencilere ulaştırılmıştı.

 

Sayı çubuğu, bloklar, kuklalar, yap-boz ve hikayegibi oyun ve eğitim setlerinin okul öncesi öğrencilere ulaştırıldığı pilot uygulama Adıyaman’da Kâhta İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yürütülüyor.


Projenin e-okul sistemi üzerinden takip edilebileceğini kaydeden İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü İsmail Öner, “oyun sandığımızda kuklalar, yap-boz, bloklar, sayı çubuğu ve hikaye setleri gibi yaklaşık 25 eğitim materyali bulunuyor. Bunun yanı sıra aileleri çocuk gelişimi konusunda bilgilendirecek, çocukları ile iletişimi ve bağını destekleyecek mesajlar, çocukların gelişimine katkı sunacak etkinlikler ve pratik bilgilerin yer aldığı ‘Erken Çocukluk Eğitimi Takvimi’ bulunuyor.

 

4 kişiden oluşan komisyon üyelerimizin yaptığı anket çalışmaları ve ev ziyaretlerinde projeden memnuniyetin yüksek oranlarda olduğu gözlemlendi.

 

Değerlendirme aşamasında olan projeyle öğrencilerin istenmeyen davranışlarda belirgin azalmaların olduğu gözlemlendi. Komisyon üyelerimiz projeye dahil olan öğrencilerimiz ve aileleriyle çeşitli anketler gerçekleştirerek bu sonuçları Milli Eğitim Bakanlığımıza gönderiyor” şeklinde konuştu.

Kaynak: (EGH) - EKO GAP HABER Editör: Ziya Bozkurt
Etiketler: 'Benim, Oyun, Sandığım’, projesi, sonuç, vermeye, başladı,
Yorumlar
Haber Yazılımı