Haber Detayı
07 Aralık 2019 - Cumartesi 16:12
 
Burası Afganistan ya da Suriye değil Adıyaman!
Gündem Haberi
Burası Afganistan ya da Suriye değil Adıyaman!

Cumhuriyet Halk Patisi(CHP) Adıyaman Milletvekili Av.Abdurrahman Tutdere, bütçe görüşmelerinin yapıldığı TBMM genel kurulunda söz aldığı konuşmasında elindeki fotoğrafı göstererek,“Bu fotoğraf Suriye de savaş alanında çekilmedi. Bu fotoğraf Adıyaman’ımızın Gölbaşı ilçesi Hamzalar Köyünün Hasanlar mezrasında çekildi.Ak parti döneminde bu köyde elektrik yok”dedi.

 

CHP Milletvekili Tutdere, TBMM genel kurulunda söz aldığı konuşmasında elindeki "Gölbaşı ilçesine bağlı Hamzalar Köyünün Hasanlar Mezrasında elektrik olmadığı için gaz lambası önünde ders yapan 4 kız öğrenciye ait olduğunu” belirttiği fotoğrafı göstererek “Bu fotoğraf Suriye de savaş alanında çekilmedi. Bu fotoğraf Adıyaman’ımızın Gölbaşı ilçesi Hamzalar Köyünün Hasanlar mezrasında çekildi. Ak parti döneminde bu köyde elektrik yok ”dedi


Yaşanan bu durumu daha öncede meclis kürsüsünde dile getirdiğini ancak çözüm bulunmadığını söyleyen Tutdere,

 

“Mecliste elektrik üreten santrallerinin bacalarını konuştuk. Bende seçim bölgem olan Adıyaman’dan dikkatlerinizi başka bir tabloya çekmek istiyorum Bu fotoğraf Afganistan’da çekilmedi. Bu fotoğraf Suriye de savaş alanında çekilmedi. Bu fotoğraf Adıyaman’ımızın Gölbaşı ilçesi Hamzalar Köyünün Hasanlar mezrasında çekildi. Bu fotoğrafta gaz lambası önünde yüzükoyun ders çalışan 4 tane kız öğrencimiz var. Ak parti döneminde bu köyde elektrik yok. Daha öncede bu kürsüde söylemiştim Ramazan Bey not almıştı notunuzun gereği yerine getirilmedi Ramazan Bey. Elektrik yok elektrik. Sırf zenginler para kazansın diye santrallere filtre takmasınlar yıllar yıllar uzatalım diyorsunuz ama bu mezrada henüz elektrik yok.2019 seçim karneniz seçim bölgem olan Adıyaman açısından da kırıklarla dolu. İnşallah 2020 yılında u kürsüde bu konuştuklarımı konuşmak zorunda bırakmazsınız”dedi.

Kaynak: (EGH) - EKO GAP HABER Editör: Ziya Bozkurt
Etiketler: Burası, Afganistan, ya, da, Suriye, değil, Adıyaman!,
Yorumlar
Haber Yazılımı