Haber Detayı
16 Haziran 2020 - Salı 14:30
 
ÇKS başvuruları için son tarih belli oldu
​Tarım ve Orman Bakanlığı Çiftçi Kayıt Sistemi (ÇKS) başvuruları için son tarihin "30 Haziran" olduğu hatırlatması yapıldı.
Ekonomi Haberi
ÇKS başvuruları için son tarih belli oldu

Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından ödenen tarımsal desteklemeler, ÇKS Yönetmeliği çerçevesinde ve Tarım Bilgi Sisteminde oluşturulan kayıtlar üzerinden çiftçilere ödeniyor.

Çiftçi Kayıt Sistemi Yönetmeliğinin 6’ncı madde ve 2’nci fıkrasına göre "Üretim yılına ilişkin çiftçi başvuruları, üretim yılının 30 Haziran tarihinde sona erer" denilmekte.

Siirt Tarım ve Orman Müdürlüğü, üreticilerin 2020 yılı tarımsal desteklemelerden faydalanabilmeleri için 30 Haziran 2020 tarihine kadar İlçe Tarım ve Orman Müdürlüklerine müracaat gerçekleştirmeleri gerektiğini kaydetti.

Özellikle içinde bulunduğumuz salgın sebebiyle, üreticileri korumak amaçlı mümkün olduğunca işlemlerin dijital ortamda yapılmasına önem verildiğini belirten Tarım ve Orman Müdürlüğü,  üreticilerin il ve ilçe müdürlüklerine gelmeden, e-devlet üzerinden veya çiftçilere kesintisiz hizmet veren https://eciftci.tarbil.gov.tr üzerinden de yapabilecekleri belirtildi.

Söz konusu işlemler, başvuru evraklarını güncelleme için ÇKS formu ve çiftçi belgesi ile birlikte 30 Haziran 2020 tarihine kadar İl ve İlçe Müdürlüklerine teslim edilmek şartı ile yapılabilecektir.(İLKHA)

Kaynak: Editör:
Etiketler: ÇKS, başvuruları, için, son, tarih, belli, oldu,
Yorumlar
Haber Yazılımı