Haber Detayı
18 Aralık 2019 - Çarşamba 21:23
 
Çocuklar "Gezen Sinema TIR’ı” ile sinemayla buluştu
Kültür-Sanat Haberi
Çocuklar

EKO GAP HABER-Yaşadığı il ve ilçelerde sinema olmayan çocuklar için 18 Eylül’de Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy tarafından Ankara’dan uğurlanan “Gezen Sinema TIR’ı” Adıyaman'a ulaştı.

 

Kültür ve Turizm Bakanlığınca, Milli Eğitim Bakanlığı ile Sanat İçin Yola Çık Kültür ve Sanat Derneği iş birliğinde özel olarak üretilen “Gezen Sinema TIR’ı” yaşadığı il ve ilçelerde sinema bulunmayan çocuklara ulaşmak için seyrini sürdürüyor.

 

81 koltuk kapasiteli, teknik ekipman ve iklimlendirme imkanına sahip, özellikle Doğu ve Güneydoğu Anadolu’da sinema salonu olmayan illerde ve ilçelerde temel eğitim ve ortaöğretim öğrencilerine film gösterimleri yapılan TIR, Adıyaman'da öğrencilerle de buluştu.

 

Adıyaman'da  yoğun ilgi gören projede, öğretmenleri eşliğinde filmleri heyecanla izleyen çocuklar, büyük mutluluk yaşadı.

 

Sanat İçin Yola Çık Kültür ve Sanat Derneği yetkilisi ve “Gezen Sinema TIR” sorumlusu Harun Erkubilay, projenin bu dönem rotasının Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerindeki 12 ili kapsadığını söyledi.

 

Kaynak: (EGH) - EKO GAP HABER Editör: Ziya Bozkurt
Etiketler: Çocuklar, "Gezen, Sinema, TIR’ı”, ile, sinemayla, buluştu,
Yorumlar
Haber Yazılımı