Haber Detayı
14 Şubat 2020 - Cuma 17:19
 
Çocuklar Harezmi projesiyle problem tespiti yapmayı öğreniyor
Eğitim Haberi
Çocuklar Harezmi projesiyle problem tespiti yapmayı öğreniyor

EKO GAP HABER-İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü öncülüğünde Eylül 2019 tarihinde Yıldız Teknik Üniversitesi Davutpaşa Kongre Merkezinde gerçekleştirilen  “Harezmi Eğitim Modeli Konferansı ve Proje Etkinliği” sonucunda Harezmi Eğitim Modeli ülke genelinde uygulanmaya başladı.

 

Çocukların teknolojiyi kullanarak nasıl üretebileceklerini keşfetmelerinin yanında, güvenli, etik ve ahlaki değerleri özümseyerek, bilimsel araştırma yöntemleri ile belirlediği süreci, öğretmenleri ile değerlendirip güncelleyen bir yapıya sahip olan Harezmî Eğitim Modeli Adıyaman'da da belirlenen pilot okullarda uygulanmaya başladı.

 

Harezmî Eğitim Modelinin uygulanmaya başladığı Kahta Gelincik Anaokulu öğrencileri, Harezmi Eğitim Modeli kapsamında evsel atıkları tanıma fırsatı yakaladı.

 

Sorunlara çözüm üretebilen Gelincik Anaokulu Öğrencileri, günlük ve gerçek yaşamda çıkabilecek problemleri kendileri çözme teknikleri geliştiriyor.


Harezmi eğitimi kapsamında öğrenciler kağıt materyallerden hazırladıkları farklı boyut ve renklerdeki atıkları öğretmenleri tarafından hazırlanan atık çöp kutularına attı.


Öğrenme ve eğlenceyi bir arada yaşanan öğrenciler, ilerleyen dönemlerde büyüklerinde çevre bilinci aşılayacak projelere hazırlanıyor.

 

Gelincik Anaokulunu ziyaret eden İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Abdurrahman Yılmaz,  Harezmi eğitim sürecinde emeği geçen okul idaresi ve öğretmenlere teşekkür ederek minik öğrencilere ise başarılar diledi.

Kaynak: (EGH) - EKO GAP HABER Editör: Ziya Bozkurt
Etiketler: Çocuklar, Harezmi, projesiyle, problem, tespiti, yapmayı, öğreniyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı