Haber Detayı
13 Şubat 2020 - Perşembe 14:21
 
"Çocuklarımız için bütün imkanlarımızı seferber etmiş durumdayız"
Eğitim Haberi

EKO GAP HABER-Adıyaman'ın Kahta İlçesi Kaymakamı Saadettin Doğan, "Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızın bedensel ve ruhsal gelişimleri için bütün imkanlarımızı seferber etmiş durumdayız "dedi.

 

Kahta İlçe Kaymakamlığı ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından genç nesillerin sosyal,  kültürel,  sanatsal ve sportif aktivitelere ilgilinin artırılmasına yönelik hazırlanan proje kapsamında branş öğretmenleriyle istişare toplantısı düzenlendi.

 

Kahta İnovasyon Merkezinde düzenlenen toplantıya, Kaymakam Saadettin Doğan, İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Halil Tunçmen, İlçe Gençlik ve Spor Müdürü Mustafa Çiçek ve Proje Koordinatörü Lütfü Başlı ile Branş Öğretmenleri katıldı.

 

 

Kahta Kaymakamlığı ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yürütülecek olan proje kapsamında geleceğin teminatı olan yeni nesillerde sanat ve sportif faaliyetlere olan ilgilinin artırılması amaçlanarak çeşitli etkinlikler ve yarışmalar düzenlenecek.

 

Son yıllarda ilçedeki öğrencilerin sportif, işitsel ve görsel sanatlarda başarılarının kaydedildiği toplantıda öğretmenler, daha fazla öğrencinin bu aktivitelere katılımının sağlanması ve başarılarının artırılmasına yönelik çözüm önerilerde bulundu.

 

Spor, kültür, müzik ve sanat faaliyetlerine önem verdiğini kaydeden Kaymakam Saadettin Doğan,“ geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızın bedensel ve ruhsal gelişimleri için bütün imkanlarımızı seferber etmiş durumdayız.  Bu faaliyetlerin sağlıklı ve mutlu yaşamanın en etkili yolu olduğunu düşünüyorum. Kurum Amirlerimiz ve öğretmenlerimizle birlikte el ele verecek çocuklarımızın bu faaliyetlere katılımını sağlamak ve var olan çalışmaları iyileştirmek için çalışıyoruz. Öğretmenlerimiz kendi branşlarında oluşturdukları inceleme ve görüşleri rapor haline getirerek bize iletecekler. Projemizin daha sağlıklı olabilmesi için sahada çalışan öğretmenlerimizin görüşlerimizi bizim önemli. Bizlerde kurum amirlerimizle birlikte genç nesillerimize daha iyi koşulların sağlanması için elimizden gelen her türlü gayreti göstereceğiz.“ şeklinde konuştu.

Kaynak: (EGH) - EKO GAP HABER Editör: Ziya Bozkurt
Etiketler: "Çocuklarımız, için, bütün, imkanlarımızı, seferber, etmiş, durumdayız",
Yorumlar
Haber Yazılımı