Haber Detayı
24 Mart 2020 - Salı 20:32
 
Çöp Konteynerlerinin Teslimatı Başladı
Bölge Haberi
Çöp Konteynerlerinin Teslimatı Başladı

EKO GAP HABER-Adıyaman’da yaklaşık 2 bin 500 çöp konteyneri İl Özel İdaresi hizmet alanında bulunan köylere dağıtılıyor.


Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından gönderilen ve İl Özel İdaresi bütçesiyle alınan yaklaşık 2 bin 500 adet konteyneri Adıyaman İl Özel İdaresi hizmet alanında bulunan köy ve mezaralara  dağıtılmaya başlandı.


Adıyaman İl Genel Meclis Başkanı Mehmet Can Erdoğan,2019 yılı içinde alımı yapılan 2 bin 500 adet konteynerin hizmet almayan köylerle beraber ihtiyaç eksiği olan köylere de dağıtılmaya başlandığını belirtti.


Dağıtımlar kapsamında Kahta İlçesinde 105 köy ve 80 mezraya 700 adet çöp konteyneri dağıtımına başlandığını belirten Başkan Erdoğan,"2019 yılında çöp konteyneri olmayan köy ve mezramız kalmayacak dedik.Yaşanan ekonomik ıkıtılardan dolayı dağtımlarda aksamalar oldu.Bugüne kadar Adıyaman merkez ve ilçelere bağlı köylerimize 4 bin adet çöp konteyneri dağıttık.Bu yıl yaklaşık 2 bin 500 kadar çöp konteyneri dağıtacağız.Bunun 2 bin 50 adedi geldi.Gelen konteynerleri hizmet almayan köylerle beraber ihtiyaç eksiği olan köylere de dağıtılmaya başlandı.Dağıtımlar kapsamında Kahta ilçemize bağlı 105 köy ve 80 mezaraya yaklaşık 700 adet çöp konteynerinin dağıtımı devam ediyor.Geriye kalan konteynerler ise geldiğinde diğer ilçelerimizdeki köy ve mezaralarımıza dağıtacağız.Bunun yanında 9 araç yaklaşık 40 peronel ile başta turizm ören yerleri güzerhahında bulunan köylerimiz başta olmak üzere köylerimizde evsel katı atık toplama işi devam ediyor.Yine sezon ile birlikte Adıyaman merkez ve ilçe köylerinde altyapı ve üst yapı kapsamındaki kanalizasyon, içme suyu, kilitli parke taşı serimi, sıcak asfalt çalışmaları devam edecek."


Yapılan bu yenilikler sayesinde köylerdeki yaşam koşularının iyileştirildiğini,köylerin şehirden farkı kalmadığını belirten Erdoğan,"Eskiden yolların halinden şikâyet ediliyordu, altyapı sorunlarından yakınılıyordu. Ama her şey eskide kaldı. AK Parti dönemiyle birlikte köylerimiz hayat buldu. Buraların şehirden farkı kalmadı. İlde yapılan ne hizmet varsa köylerimizde de onlar var. Bunlar AK Parti’nin farkıdır. İnşallah köylere yönelik hizmetlerimiz daha da artacak ve kalkınma yolundaki emin adımlarımız büyüyerek devam edecek."


Köylerin Cumhuriyet tarihi boyunca alamadığı hizmetleri AK Parti iktidarında aldığını belirten Başkan Erdoğan,bu hizmetlerin kazandırılmaında büyük emekleri bulunan başta milletvekili Ahmet Aydın olmak üzere diğer milletvekillerine, Adıyaman Valisi Aykut Pekmez'e İlçe Kaymakamlarına , İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Sami Işık'a İlçe Özel İdare Müdürlerine ve İl Genel Meclis Üyelerine teşekkür etti.

 

Kaynak: (EGH) - EKO GAP HABER Editör: Ziya Bozkurt
Etiketler: Çöp, Konteynerlerinin, Teslimatı, Başladı,
Yorumlar
Haber Yazılımı