Haber Detayı
19 Mayıs 2020 - Salı 16:26
 
Corona Gölgesinde 19 Mayıs Kutlamaları
Bölge Haberi
Corona Gölgesinde 19 Mayıs Kutlamaları

EKO GAP HABER-Adıyaman’ın Kâhta ilçesinde19 Mayıs Atatürk’ü Anma ve Gençlik ve Spor Bayramı koronavirüs önlemleri kapsamında düzenlenen çelenk sunma töreniyle sade bir şekilde kutlandı.


Koronavirüs ile mücadele kapsamında Adıyaman’ın Kâhta İlçesinde 19 Mayıs Atatürk’ü Anma ve Gençlik ve Spor Bayramı saat 10.00 da Kâhta Hükümet Konağı önündeki Atatürk Anıtı'na düzenlenen çelenk sunma töreniyle sade bir şekilde kutlandı.


Törende İlçe Gençlik ve Spor Müdürlüğü’nün çelengi Müdür Mustafa Çiçek tarafından Atatürk Anıtına sunuldu. Daha sonra bir dakikalık saygı duruşu ve İstiklal Marşı okundu.


Törenin ardından İlçe Gençlik ve Spor Müdürlüğü sporcuları, çalışanları, Kâhta Gençlik Merkezi gençleri, Kâhta Belediye Zabıta ekipleri ve Vefa Grupları tarafından ilçe merkezinde vatandaşlara evlerine asmaları için Türk bayrağı dağıtıldı.

 

Dijital Platformda Kutlanacak

 

Kâhta Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Mustafa Çiçek,ülke genlinde olduğu gibi Kâhta’da da 23 Nisan kutlamalarında olduğu gibi coronavirüs tedbirleri kapsamında 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı'nı Gençlik Haftasını 101. yıl coşkusunu bu yıl sosyal medya üzerinden çeşitli etkinlikler yaparak gerçekleştireceklerini belirterek belirterek  haftanın anlamını belirten çeşitli video çalışmalarının Kâhta Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü'nün kurumsal sosyal medya hesapları üzerinden vatandaşlara ulaştırılacağını söyledi.


Çiçek, vatandaşları bu akşam saat 19.19'da hep birlikte İstiklal Marşı'nı evlerden, balkonlardan, camlardan okumaya davet etti.

 

 

Kaynak: (EGH) - EKO GAP HABER Editör: Ziya Bozkurt
Etiketler: Corona, Gölgesinde, 19, Mayıs, Kutlamaları,
Yorumlar
Haber Yazılımı