Haber Detayı
21 Mayıs 2020 - Perşembe 16:49
 
Corona'yı Yenen Hastalar Yeniden Yaşam İçin Fidan Dikti
Gündem Haberi
Corona'yı Yenen Hastalar Yeniden Yaşam İçin Fidan Dikti

EKO GAP HABER-Adıyaman'ın Kahta ilçesinde yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedavisinin ardından sağlığına kavuşan vatandaşlar hastane bahçesine fidan dikti.

 

Kahta Devlet Hastanesinde Kovid-19 testi pozitif çıkan ve hastanedeki tedavilerinin M.A (60), F.K.(26) ve D.Ç.,(39) tedavileri doktor ve hemşirelerin alkışları eşliğinde taburcu edildi.

 

Sağlıklarına havuşan 3 vatandaş,hastane yönetimi tarafından bahçede oluşturulan ve yaşam köşesi ismi verilen alana kendi elleriyle fidan dikti.

 

Yeniden sağlıklarına kavuşan vatandaşlara geçmiş olun dilekledrini unan Kahta Devlet Hatanesi Başhekimi Abdulkadir Dost,"Sağlık çalışanı ve hekim olmak, başta insanı sevmek ve mesleğine yürekten inanmaktır. Bir o kadar da onur ve gurur vericidir. Bizi biz yapan bilinç, her anı sağlıklı yaşama ve yaşatma sorumluluğu da yükler bize.

 

Bugün, bizler için güzel ve anlamlı bir gün. İlçemiz genelinde Covid-19 testi pozitif çıkan ve fedakâr personelimizin özverili çalışmaları ile sağlığına kavuşan Hemşehrilerimizin adına bahçemizde fidan dikerek sağlığa, yaşama, doğaya ve hayata katkı sunmak istedik.Hastane yönetimi tarafından bahçede oluşturulan ve yaşam köşesi ismi verilen alana taburcu edilen 3 hasta kendi elleriyle fidan dikti.Allah tüm insanlığı içinden geçtiğimiz bu süreçten tez zamanda kurtarsın. İnsanları sağlığına kavuşturmak için cansiperane mücadele veren sağlık çalışanlarımızı tekrar kutluyorum.Hep birlikte güzel günlere kavuşmak dileğiyle."diye konuştu.

 

Tedaviierinin ardından iyileşerek tekrardan ağlıklarına kavuşan M.A (60), F.K.(26) ve D.Ç.,(39) ise hastane bahçesine diktikleri fidanının kendileri için çok anlamlı olduğunu belirterek  tedavi sürecinde kendilerine destek olan sağlık çalışanlarına teşekkür ettiler.

 

Kaynak: (EGH) - EKO GAP HABER Editör: Ziya Bozkurt
Etiketler: Corona'yı, Yenen, Hastalar, Yeniden, Yaşam, İçin, Fidan, Dikti,
Yorumlar
Haber Yazılımı