Haber Detayı
12 Eylül 2019 - Perşembe 06:28
 
Cuma günü ekibiyle açıklama yapacak
Gündem Haberi
Cuma günü ekibiyle açıklama yapacak

Parti kurma çalışmalarını sürdüren Ahmet Davutoğlu, Ankaraʹda eski AK Parti milletvekilleriyle bir araya geldi. Toplantıda yeni kurulacak partide yer alacak isimlerin konuşulduğu bildirildi. AK Parti MYK toplantısında kesin ihraç talebiyle disipline sevk edilen eski başbakan Ahmet Davutoğluʹnun da aralarında bulunduğu 4 siyasetçi, tebligatların ulaşmasından sonra Ankaraʹda bir toplantı yaptı. Disipline sevk edilen 4 siyasetçinin yanı sıra bazı eski milletvekilleri ve il başkanlarının katıldığı toplantı yaklaşık 5,5 saat sürdü.

 

TOPLANTI BUGÜN DE DEVAM EDECEK

 

Disipline sevk edilen üyelerin 7 günde sözlü ya da yazılı savunma hakkı bulunuyor. Davutoğlu başkanlığında yapılan toplantıda ihraç talebi karşısında alınacak tutum ele alındı, savunma yapıp yapmama değerlendirildi. Edinilen bilgiye göre toplantı bugün de devam edecek.Eski başbakan Davutoğluʹnun alacakları kararı cuma günü basın toplantısı ile açıklaması bekleniyor.

 

AK PARTİLİ İSİMLERİN SAYISI 100ʹ E YAKLAŞTI

 

Toplantıya seçilmiş 10 AK Partili vekilin katıldığı belirtilirken, eski AK Partili isimlerin sayısının da 100ʹe yaklaştığı belirtildi.

Kaynak: (UK) - ULUSAL KAYNAKLAR Editör: Ziya Bozkurt
Etiketler: Cuma, günü, ekibiyle, açıklama, yapacak,
Yorumlar
Haber Yazılımı