Haber Detayı
05 Kasım 2019 - Salı 19:01
 
Dar Gelirlilere Ucuz Konut Müjdesi
Yaşam Haberi
Dar Gelirlilere Ucuz Konut Müjdesi

Resmi Gazete 'de yayımlanan 2020 Yılı Cumhurbaşkanlığı Yıllık Programı'na göre Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, dar gelirlilere ve dezavantajlı gruplara yönelik 2023 yılına kadar 250 bin,Sosyal Konut Programı kapsamında ise 50 bin konut üretilecek.

 

Resmi Gazete 'de yayımlanan 2020 Yılı Cumhurbaşkanlığı Yıllık Programı'na göre Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, yeni bazı uygulamaları hayata geçirecek.


Dar gelirli ve dezavantajlı grupların konuta erişimini kolaylaştırmak için Çevre ve Şehircilik Bakanlığınca 'Konut Araştırması Projesi' başlatıldı.

 

Projeyle, dar gelirlilerin ve dezavantajlı grupların konuta erişiminin kolaylaştırılması için kamu kurumları ve özel sektör aktörlerinin iş birliğiyle karşılanabilir konut finansman yöntemlerini de içerecek şekilde uygulama stratejileri geliştirilecek.

 

Projeyle dar gelirliler başta olmak üzere herkesin yeterli, yaşanabilir, dayanıklı, güvenli, kapsayıcı, ekonomik olarak karşılanabilir, sürdürülebilir, iklim değişikliğine dirençli, temel altyapı hizmetlerine sahip konuta erişiminin sağlanması amaçlanıyor.

 

Plan çerçevesinde, dar gelirlilere ve dezavantajlı gruplara yönelik 2023 yılına kadar 250 bin sosyal konut üretilmesi amaçlanıyor.

 

Sosyal Konut Programı kapsamında ise 50 bin konut, sosyal ve teknik donatılarıyla birlikte üretilecek. 

 

Kaynak: () - İLKHA Editör: Ziya Bozkurt
Etiketler: Dar, Gelirlilere, Ucuz, Konut, Müjdesi,
Yorumlar
Haber Yazılımı