Haber Detayı
11 Eylül 2019 - Çarşamba 17:46
 
Dışişlerinden siyonist rejime tepki
Gündem Haberi
Dışişlerinden siyonist rejime tepki

HABER MERKEZİ-Dışişleri Bakanlığı, siyonist Netanyahu’nun Ürdün Vadisi’nin ilhakına yönelik ifadelerine ilişkin, "Bu gayrimeşru oldubitti teşebbüsü asla kabul edilemez" açıklamasında bulundu.

 

Dışişleri Bakanlığı, siyonist Binyamin Netanyahu’nun Ürdün Vadisi’nin ilhakına yönelik ifadeleri hakkında yazılı bir açıklama yaptı.

 

Açıklamada,  Netanyahu’nun, ‪17 Eylül’de gerçekleştirilecek genel seçimleri kazandığı takdirde Batı Şeria’daki Ürdün Vadisi ile yasadışı yerleşimleri ilhak edeceği yönündeki beyanlarının siyonist rejimin on yıllardır devam eden işgalinin ve hukuk tanımaz uygulamalarının yeni bir tezahürü olduğu belirtildi.

 

"Bu gayrimeşru oldubitti teşebbüsü asla kabul edilemez." ifadesinin vurgulandığı açıklamada, "Tüm uluslararası toplumu israilin uluslararası hukukun temel ilke ve normlarını pervasızca ayaklar altına alması karşısında sessiz kalmayıp, en güçlü şekilde tepki vermeye çağırıyoruz. Türkiye, kardeş Filistin halkının yanında durmaya ve Filistin Devleti’nin haklı bağımsızlık mücadelesini tüm gücüyle desteklemeye devam edecektir." denildi. 
 

Kaynak: () - İLKHA Editör: Ziya Bozkurt
Etiketler: Dışişlerinden, siyonist, rejime, tepki,
Yorumlar
Haber Yazılımı