Haber Detayı
05 Şubat 2020 - Çarşamba 10:57
 
Dünya Kanser Günün'de Kanserin Erken Teşhisine Dikkat Çekildi!
Sağlık Haberi
Dünya Kanser Günün'de Kanserin Erken Teşhisine Dikkat Çekildi!

EKO GAP/Dünya genelinde artarak devam eden kansere dikkat çekmek amacıyla kutlanan ‘4 Şubat Dünya Kanser Günü’ dolayısyla Kanser Erken Teşhis Eğitim Merkezi (KETEM)’i ziyaret  Adıyaman İl Sağlık Müdürü Uzm. Dr. Erdoğan ÖZ,kanser tanısı alan hastalar için yapımı planlanan 300 yataklı kadın doğum Hastanesi ek binasında onkoloji ünitesi açılacağı müjdesini verdi.

 

Adıyaman İl Sağlık Müdürümüz Uzm. Dr. Erdoğan,Dünya genelinde artarak devam eden kansere dikkat çekmek amacıyla kutlanan ‘4 Şubat Dünya Kanser Günü’ kapsamında Yenimahalle Sağlıklı Hayat Merkezinde hizmet veren Kanser Erken Teşhis Eğitim Merkezi (KETEM)’i ziyaret etti.

 

KETEM sorumlu hekimi Dr. Aybike ÇADIR tarafından İl Sağlık Müdürü ve diğer yöneticiler ile merkez aile hekimlerine 2019 yılı boyunca kanser erken teşhisi için yapılan faaliyetler sunuldu. KETEM’de meme kanseri tanısı erken evrede yakalanan bir vatandaşımız ziyaret sırasında duygu ve düşüncelerini ifade ederek memnuniyetini dile getirdi. Uzm. Dr. Erdoğan ÖZ kanserden korunmak için dengeli beslenme ve fiziksel aktivite başta olmak üzere sağlıklı yaşam tarzını benimsemenin ve erken tanı imkânı bulunan hastalıklarda da İl Sağlık Müdürlüğü tarafından ücretsiz olarak sunulan tarama hizmetlerinden faydalanmanın önemli olduğunu belirtti.

 

Uzm. Dr. Erdoğan ÖZ kanser tanısı alan hastalar için yapımı planlanan 300 yataklı kadın doğum Hastanesi ek binasında onkoloji ünitesi açılacağı müjdesini verdi.

Kaynak: (EGH) - EKO GAP HABER Editör: Ziya Bozkurt
Etiketler: Dünya, Kanser, Günün'de, Kanserin, Erken, Teşhisine, Dikkat, Çekildi!,
Yorumlar
Haber Yazılımı