Haber Detayı
14 Şubat 2020 - Cuma 10:30
 
Emniyet kemeri takmayanlara para cezası kesildi
Adıyaman İl Jandarma Komutanlığı’na bağlı Jandarma Trafik Timleri tarafından il genelinde emniyet kemeri takılmaması sonucu ölümle sonuçlanan trafik kazalarının önüne geçmek maksadıyla genel trafik uygulaması icra edildi.
Gündem Haberi
Emniyet kemeri takmayanlara para cezası kesildi

Adıyaman İl Jandarma Komutanlığı’na bağlı Jandarma Trafik Timleri tarafından il genelinde emniyet kemeri takılması ve araç sürerken cep telefonu kullanılmaması, kullananların uyarılması ve para cezası kesilmesine yönelik trafik denetlemeleri yapıldı.

Valilik tarafından yapılan açıklamada, "Bu uygulamanın bir amacı da seyir halinde cep telefonu kullanımı sonucu oluşabilecek trafik kazalarının azaltılmasıdır. Jandarmanın Emniyet Genel Müdürlüğü ile koordineli olarak yurt genelinde eş zamanlı olarak yaptığı bu uygulamanın sonucunda Adıyaman ili Jandarma sorumluluk bölgesinde 602 araç kontrol edilmiş, 4 bin 724 TL para cezası uygulanmış ve 5 araç trafikten men edilmiştir. Sürücülerimizin trafikte cep telefonu kullanmaları dikkat dağıtıcı bir unsurdur. Emniyet kemeri takma konusunda yolcular dahil tüm vatandaşlarımız son derece dikkat etmelidirler." denildi. (Cemil Özdaş- İLKHA)

Kaynak: Editör:
Etiketler: Emniyet, kemeri, takmayanlara, para, cezası, kesildi,
Yorumlar
Haber Yazılımı