Haber Detayı
12 Şubat 2020 - Çarşamba 17:12
 
Eski Başkan Toprak: Turanlı Yalan Söylüyor!
Gündem Haberi
Eski Başkan Toprak: Turanlı Yalan Söylüyor!

EKO GAP HABER-Mevcut belediye başkanı beni kast ederek belediyeyi borca sürüklediğimi iddia ediyor. Para gelmiyor diyor, borçlar var diyor. Yalan söylüyor. Ben iller bankasının belgeleri borcu açıklıyorum. Belediye’nin belgeleri ile ne kadar borcu olduğunu açıklamayan alçaktır ”dedi.

 

Adıyaman’ın Kâhta İlçesinin Saadet Partili Belediye Başkanı İbrahim Yusuf Turanlı’nın eski belediye başkanı Abdurrahman Toprak’a ile ilgili haber sitemizde yayınlanan  “Belediye borcun içersine sürükledi” iddialarına eski başkan’dan jet yanıt geldi.

 

İl dışlında olması sebebiyle Haber Sitemiz İmtiyaz sahibi Ziya Bozkurt’u telefonla arayan eski Başkan Toprak, mevcut belediye İbrahim Yusuf Turanlı’nın iddialarına sert yanıt verdi. 

 

Mevcut Başkan Turanlı’nın iddialarının asılsız olduğunu belirten eski Başkan Toprak, kendi döneminde kalan borçlarla ilgili belgeyi  WhatsApp hattımızdan bize yolladığını ifade etti.


Mevcut Başkan Turanlı’nın Kâhta’ya operasyon çekmeye çalıştığını iddia eden iddia eden eski başkan Toprak, şu açıklamalarda bulundu; 


“Yusuf Turanlı çirkin oyunlar ile Kâhta’ya operasyon çekmeye çalışıyor. Yusuf Turanlı gelen paraların ve yapmadığı hizmetleri kılıfını hazırladığı senaryo üzerinden oynuyor. Şirin ilçemizin ismini karalamaya hiç kimsenin hakkı yoktur. Mevcut belediye başkanı beni kast ederek belediyeyi borca sürüklediğimi iddia ediyor. Para gelmiyor diyor, borçlar var diyor. Yalan söylüyor. Belediye’nin belgeleri ile ne kadar borcu olduğunu açıklamayan alçaktır. İşte belediye’nin borç belgesi. Ben iller bankasının belgeleri borcu açıklıyorum. Hodri meydan diyorum.

 

 

"Bütün ödeme belgeleri elimde"


Kahta Belediyesine ayda ortalama net 4,5 trilyon para gelmekte. Personel maaşları çıktıktan sonra 3 trilyon üzerinde para kalmakta. Bu paralar nerelere gidiyor? Para yoksa neden Bırcık köyündeki şirketlere trilyonlarca para ödemesi yapılmış? Amcasının oğlu Fıt- Fırat Akaryakıt İstasyonuna Yüz milyarlarca ödemeyi nasıl yapmış? Bir reklam ajansına yüz milyarlarca ödeme yapmış. Bütün ödeme belgeleri elimde. Ortada hizmet yok, projeler yok bu paralar neye istinaden yapılmış.

 

 "Kâhta’daki gazetecilerin huzurunda tartışmaya hazırım"

 

İçme suyunu cazibe getirdiğimiz için Kâhta belediye’sinin borcu yoktur. Kâhta Belediyesi her ay 1,5 trilyon üzerinde elektrik gideri oluyordu. Su cazibeli geldiği için Kâhta belediyesi her ay 1,5 trilyon üzerinde karda. Bu para bugün belediye’ye kalmakta. İsale hattı ve Arıtma Tesisi bugün yapılacak olsa döviz kuru üzerinden hesaplarsak 150 trilyona ancak yapılır. Kâhta belediye’sinin küçük bir belde kadar borcu yoktur. Mevcut Başkan televizyona açık oturuma davet etmiş. Hodri meydan. Kâhta’daki gazetecilerin huzurunda tartışmaya hazırım”diye konuştu.

 

 

 

BAŞKAN TURANLI NE MİŞTİ!

 

Başkan Yeni’nin açıklamalarına twetter hesabı üzerinden cevap veren Başkan Turanlı,“Benim yüzümden ilçemi cezalandıracaksanız; Halka hizmet edemeyeceksem, 4 yıl sonra halkımın yüzüne bakamayacaksam “BENİ GÖREVDEN ALIN” dediğim için hedef haline getirmek isteyen siyasetçileri halkın takdirine bırakıyorum.”

 

İsim vermeden eski belediye başkanı Abdurrahman Toprak’ı belediyeyi borç batağına sürüklemekle suçlayan Başkan Turanlı, Başkan Yeni’nin televizyonda yapılacak açık oturuma davetine ise” Sayın ilçe başkanının teklifini kabul ediyorum fakat bir şartım var. Muhataplarım gelsin, sizde destekçi olarak yanında olun. Benim muhatabım belediyeyi borç bataklığına sürükleyen partinizin eski belediye başkanı ve onu getiren, destekleyen milletvekilleridir.

 

Ak parti ilçe başkanı bana hodri meydan diyerek, televizyon programına davet ediyor. Olur, TV programına çıkarım. Ama senin yanında belediyeyi borç bataklığına sürükleyen AK Partinin eski belediye başkanı ve o başkanı destekleyen vekillerin de olursa çıkarım. Muhatabım onlar...”

Kaynak: (EGH) - EKO GAP HABER Editör: Ziya Bozkurt
Etiketler: Eski, Başkan, Toprak:, Turanlı, Yalan, Söylüyor!,
Yorumlar
Haber Yazılımı