Haber Detayı
23 Ocak 2020 - Perşembe 13:08
 
Fabrika okulların 3 yıllık cirosu 1,8 milyon lira
Eğitim Haberi
Fabrika okulların 3 yıllık cirosu 1,8 milyon lira

EKO GAP HABER-Adıyaman'da bulunan Mesleki ve Teknik Anadolu Liseleri, son 3 yılda 1 milyon 843 bin 67 liralık ciro elde etti.

 

İl Millî Eğitim Müdürü Ahmet Alagöz konuyla ilgili yaptığı açıklamada ‘’Adıyaman'da bulunan Mesleki ve Teknik Anadolu Liselerinde Döner Sermaye kapsamında;Makine, Mobilya, Metal ve Kimya alanlarında üretim yapılmakta. Bukapsamda mobilya alanında yapılan ürünlerle okulların ihtiyaçları karşılanmaktadır. Kimya alanında üretilen muhtelif temizlik ürünleri okullarımızındışında, kamu kurumları ve işletmelere de satış gerçekleştirilmektedir.

İlimizde Son 3 yılda toplam 1.843.067 TL ciro yapılmıştır. 2017 yılında toplam ciro 539.342.54 TL, 2018 yılında toplam ciro 79.265.22 TL, iken, 2019 yılında toplam ciro 962.012.01 TL’ ye yükselmiştir. Yapılan üretimin kârından elde edilen gelirden, öğrencilere 67.885 TL, öğretmenlere 194.561 TL ödenmiştir. Adıyaman’da (DÖSE) Döner Sermaye kapsamında üretim artışının Millî Eğitim Bakanlığı’nın 2023 Eğitim Vizyonu kapsamında Meslekî Eğitim politikalarının ve yerelde ise Millî Eğitim olarak, teşvik ve yönlendirmemiz büyük etki yaratmıştır. Bu bağlamda Meslek Liseleri kendi içerisinde her gün kalitesini daha da artırarak toplumun istek ve ihtiyaçlara göre yeni alan ve dallar açılıyor. Meslek Liselerinin bu şekilde üretimler yapması gerçekten takdire şayan çalışmalardır. Kalkınmış ve refah düzeyini yakalamış bir Türkiye'nin geleceği, eğitimden ve bilgiyle donanmış genç nesillerin yetiştiği meslek liselerinde böyle güzel gelişmelerin olması hepimizi mutlu ediyor, geleceğe daha emin adımlarla ilerliyoruz. DÖSE kapsamında faaliyetlerin çeşitlendirilmesi, yaygınlaştırılması, üretimin arttırılması ve kar marjının yükseltilmesi hedefimiz devam edecektir. Emeği geçen idareci, öğretmen ve öğrencileri tebrik ediyorum’’ dedi.

 

 

Kaynak: (EGH) - EKO GAP HABER Editör: Ziya Bozkurt
Etiketler: Fabrika, okulların, 3, yıllık, cirosu, 1,8, milyon, lira,
Yorumlar
Haber Yazılımı