Haber Detayı
11 Eylül 2019 - Çarşamba 19:31
 
Gölbaşı Belediyesinden Muharrem Ayı Etkinliği
Bölge Haberi
Gölbaşı Belediyesinden Muharrem Ayı Etkinliği

EKO GAP HABER-Adıyaman'ın Gölbaşı Belediyesi tarafından Muharrem ayı dolayısıyla aşure etkinliği düzenlendi.

 

Gölbaşı Belediyesi Tarafından Muharrem Ayı İlahileri Konseri ve Aşure Etkinliği Düzenlendi. Kültür Bakanlığı Güzel Sanatlar Genel Müdürlüğü, Güzel Sanatlar Genel Müdürlüğü Elazığ Devlet Klasik Türk Müziği Korosu tarafından tasavvuf musikisi davetlilerden büyük beğeni topladı.

 

Etkinlikte eşi ile birlikte vatanadaşlara Aşure ikaramında bulunan Gölbaşı Belediye Başkanı İskender Yıldırım,Muharrem Ayının hayırlara vesile olmasını dileyerek  “Bu gece Hz. Peygamber efendimizin en çok sevdiği torunu, Hz. Hüseyin ve 72 yakınının, şehit edildiği Kerbela Çölündeki katliamı anmak üzere toplanmış bulunmaktayız. Elem, ızdırap dolu son gece selam sana ey seyyid-i süheda, Şah-ı kerbela. Hepiniz hoş geldiniz. Saygı ve sevgilerimi sunuyorum. Bu gecenin asıl önemi mazlum ve zalimin kavgasından ders almamız. Bizler bir lokma bir hırka diyen Hz. Peygamber efendimizin ümmetleriyiz. Ben belediye başkanı olarak sizler halk olarak mağdurun, mazlumun yanında olacağız. Önceliğimiz hep bu insanlar olacak. Çünkü bizler bu kadim Anadolu topraklarında Hacı Bektaşları, Yunus Emrelerin, Pir Sultanların, Mevlanaların öğretimiyle eğitildik. Bizler Gölbaşılı 30 bin nüfuslu kocaman bir aileyiz ve Türküyle, alevi-sunni, Kürt-Türk ayrımı yapmaksızın huzurlu saygılı bir aile olmayı başarmış ender memleketlerdeniz. Çok kıymetli analarımıza babalarımıza bizlere bu şiarları öğrettikleri için teşekkür eder ellerinizden öperim. Bu duygularla muharrem ayında tuttuğunuz oruçları rabbim kabul eylesin.  Bu akşam bizleri yalnız bırakmayan siz değerli Gölbaşılı hemşehrilerime ve Elazığ’dan gelerek bizleri onurlandıran Güzel Sanatlar Genel Müdürlüğü Elazığ Devlet Klasik Türk Müziği Korosu ekibine teşekkür ediyorum. Hepinize saygı ve hürmetlerimizi sunuyorum” dedi.  

 

Düzenlenen etkinliğe Adıyaman Belediye Başkanı Süleyman Kılıç, Adıyaman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Turgut, Gölbaşı Belediye Başkanı İskender Yıldırım, Balkar Belediye Başkanı Orhan Orhan, Ak Parti İlçe Başkanı Hakan Toydaş, CHP İlçe Başkanı Emine Köseler, İl Genel Meclis Üyesi Nevzat Kozak ve çok Sayıda davetli katıldı. 

 

Kaynak: (EGH) - EKO GAP HABER Editör: Ziya Bozkurt
Yorumlar
Haber Yazılımı