Haber Detayı
03 Şubat 2020 - Pazartesi 15:29
 
Grup Ravza'nın Albüm Tanıtım Galası
Kültür - Sanat Haberi
Grup Ravza'nın Albüm Tanıtım Galası

EKO GAP HABER-Adıyamanlılar Vakfı ve Adıyaman Dernekler Federasyonu'nun (ADIFED) sponsorluğunda, Esenler Belediyesi'nin desteğiyle ilahi ve ezgi grubu Grup Ravza'nın yeni albümünün tanıtım galası gerçekleştirildi.

 

Okudukları ilahilerle dinleyici kitlesini giderek büyüten Adıyaman çıkışlı Grup Ravza, ‘Götür Beni Medine’ye’ adlı yeni albümünü sevenleriyle buluşturdu.

 

Esenler Belesiyesi Kadir Topbaş Kültür Merkezi'nde düzenlenen gala gecesine; Adıyamanlılar Vakfı Genel Başkanı Ömer Özkartal, Adıyaman Milletvekili Muhammed Fatih Toprak, Esenler Belediye Başkanı M.Tevfik Göksu, Sultangazi Belediye Başkanı Abdurrahman Dursun, ADIFED Başkanı Hüseyin Sevinçtekin, Adıyamanlılar Vakfı Mütevelli Heyeti Üyesi Mahmut Göksu, Adıyamanlılar Vakfı Yönetim Kurulu Üyeleri, Komisyon Başkanları ve çok sayıda vatandaş katıldı.

 

Esenler Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu, programda yaptığı konuşmada, “Bir işi başarmak için işe başlamak gerekiyor. Başlamadan iş başarılmıyor. Kardeşlerimiz iyi niyetle bir yola girmişler. Bize düşen bu yolda onlarla yolculuk etmek. Rabbim yollarını ve bahtlarını açık eylesin." ifadelerini kullandı.

 

02.02.2020 Dünya Adıyamanlılar Günü'nde düzenlenen program Kuran'i Kerim tilaveti ile başladı. Şiir dinletisi ve semah gösterisinin de yapıldığı programda Grup Ravza, albümden birbirinden güzel eserleri konukları için seslendirdi.

 

Programın sonunda grup üyeleri, protokol üyelerine yeni albümünü hediye etti. Program, toplu fotoğraf çekimi ile sona erdi.

 

Türkçe, Kürtçe ve Arapça ilahilerin yer aldığı albüm 8 eserden oluşuyor.

Kaynak: (EGH) - EKO GAP HABER Editör: Ziya Bozkurt
Etiketler: Grup, Ravza'nın, Albüm, Tanıtım, Galası,
Yorumlar
Haber Yazılımı