Haber Detayı
10 Eylül 2019 - Salı 23:16
 
Gülistan'ın okuma azmine Belediye'den destek
Bölge Haberi
Gülistan'ın okuma azmine Belediye'den destek

EKO GAP HABER-Adıyaman'da hurdacılık yapan babası ile birlikte hurda toplamaya çıkan,çöpler içerisinde çıkardığı kitapları ve dergileri el arabası üzerinde okuyup, karamalar yaparak eğitime hazırlanan 6 yaşındaki Gülistan’a, Adıyaman Belediyesi sahip çıktı.

 

Adıyaman Belediyesi bünyesinde faaliyet gösteren Toplumsal Gelişim Merkezi (TOGEM) Sosyal İnceleme Komisyonu, geçtiğimiz günlerde hurdacılık yapan babasıyla birlikte hurda toplamaya çıkan ve babasının çöpler içerisinde çıkardığı kitapları ve dergileri el arabası üzerinde okuyup, karamalar yaparak eğitime hazırlanan 6 yaşındaki Gülistan Fırat’a, bu yıl başladığı eğitim-öğretim yılı için kırtasiye ve giyim yardımında bulundu.

 

Büyüyünce doktor olmak isteyen eğitim sevdalısı minik Gülistan ve ailesiyle sohbet edip, sorunlarını dinleyen komisyon üyeleri, minik Gülistan’ın okuma azmine hayran kaldı. Okumayı çok sevdiğini söyleyen Gülistan, “Büyüyünce doktor olacağım. Kitap okumak çok güzel bir şey” dedi.

 

Minik Gülistan’ın babası Şeyh Mehmet Fırat ise yapılan destekten dolayı Belediye Başkanı Dr. Süleyman Kılınç’a ve Belediyemiz Toplumsal Gelişim Merkezi Sosyal İnceleme Komisyonu üyelerine teşekkür etti.

Kaynak: (EGH) - EKO GAP HABER Editör: Ziya Bozkurt
Etiketler: Gülistan'ın, okuma, azmine, Belediye'den, destek, , ,
Yorumlar
Haber Yazılımı